Pomiń menu

Sukces Dnia dla Zdrowia

Sukces Dnia dla Zdrowia

Kto nie był, niech żałuje, bo podczas Dnia dla Zdrowia w Obrowie zadbaliśmy nie tylko o zdrowie!

To wspaniałe wydarzenie odbyło się 4 lipca w pięknym otoczeniu Urzędu Gminy w Obrowie. Inicjatorką przedsięwzięcia była Barbara Mońko-Juraszek, prezes Zarządu Fundacji TRYBIK. Podczas imprezy mieszkańcy skorzystali z porad dotyczących stanu zdrowia, zdrowego odżywiania, pielęgnacji ciała, dbania o swoją kondycję, zachowania zgodnego z naturą i ekologią.

Szeroko o zdrowiu

Organizatorzy wydarzenia zaprosili do udziału w projekcie lekarzy specjalistów, dietetyka, kosmetologa, trenera personalnego, fizjoterapeutę, masażystę i oligofrenopedagoga. Oprócz tego można było skorzystać z kursu udzielania pierwszej pomocy, czyli postępowania w chwili zagrożenia życia. Trenerzy kilkakrotnie symulowali zasłabnięcie i zakrztuszenie, a uczestnicy mogli wykazać się nabytymi umiejętnościami. Obok ratownika działali również strażacy z OSP z Kawęczyna i czuwali nad bezpieczeństwem. Wóz strażacki był atrakcją nie tylko dla chłopców, ale i małych dziewczynek. Miłośnicy marszu z kijkami mogli skorzystać z profesjonalnego instruktażu nordic-walkingu i marszu po parku w pięknym otoczeniu przyrody.

Dla każdego

Dzieci miały zapewnioną profesjonalną opiekę przez 25 wolontariuszy Fundacji TRYBIK: pedagogów, animatorów i młodocianych wolontariuszy. Dzięki temu brały udział w konkursach związanych z tematyką zdrowotną, puszczały wielkie bańki mydlane, rywalizowały w konkurencjach sportowych i sprawnościowych, za co otrzymywały nagrody.

Przez cały dzień serwowano pięknie podane zdrowe przekąski, lemoniady o różnych smakach, ciasteczka zbożowe, wodę i owoce. Nikt nie wyszedł spragniony, czy głodny.

Krwiodawcy

Współpraca z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy zaowocowała 18 450 ml zebranej krwi, a tej nigdy za dużo. Zgłosiło się 47 krwiodawców, z których 41 oddało ten cenny płyn. Każdy krwiodawca otrzymał pamiątkowe serduszko.

Na koniec imprezy wszyscy zaangażowani w organizację Dnia dla Zdrowia otrzymali z rąk Barbary Mońko-Juraszek imienne podziękowania.

*

Dzień dla Zdrowia to projekt oddolny, zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego z puli powiatowej i skierowany do mieszkańców powiatu toruńskiego, a w szczególności do mieszkańców gminy Obrowo, Lubicz i Czernikowo. Ogromny wkład w przygotowanie tej inicjatywy miała, oprócz Fundacji TRYBIK, gmina Obrowo, Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie i OSP Kawęczyn, dzięki czemu wydarzenie może przejść do historii jako udane. W Dniu dla Zdrowia wzięło udział ponad 150 osób z różnych gmin powiatu toruńskiego. Podczas imprezy przestrzegane były obowiązujące wymogi sanitarne i epidemiologiczne.

Pokazaliśmy, że mamy głos!!!