Pomiń menu

Atrakcyjna jesień w Śródce

Atrakcyjna jesień w Śródce

Zastanawiacie się, co jesienią robią kobiety na wsi po pracowitym sezonie letnim? W Śródce jest intensywnie!

Jesień dla naszego koła jest bardzo ciekawa i atrakcyjna. Wspólnie z radą sołecką zorganizowałyśmy coroczne „Święto Korbola” – była to już dziewiąta edycja. Wybornie bawiłyśmy się w gronie sąsiadów! Przed nami warsztaty rękodzieła. To kontynuacja pomysłu z wakacji, który wtedy spodobał się tak bardzo, że postanowiłyśmy wrócić do niego. W tym miesiącu na warsztatach będzie ekologicznie – z wykorzystaniem starych rajstop.

Zaczęło się w wakacje

Cykl warsztatów rękodzieła realizowałyśmy latem jako „Wakacyjne lato artystyczne” w ramach projektu Działaj Lokalnie*. Założeniami projektu było poznać technikę decoupage oraz makramy. W lipcu odbyły się warsztaty, na których zrobiłyśmy wazoniki, skrzyneczki oraz deseczki – wszystko w pięknych kolorach. Atmosfera w czasie warsztatów była znakomita, więc mile spędziłyśmy czas i nauczyłyśmy się wielu ciekawych rzeczy. W sierpniu był czas kolejnych warsztatów – tym razem nauczymy się robić sploty pod makramowe kwietniki i inne ozdoby. Nasz projekt to pierwsze wspólne warsztaty od długiego czasu i po czasie lock downu takie spotkania były nam wszystkim bardzo potrzebne. Bez tego trudno sobie wyobrazić podtrzymanie dobrych stosunków sąsiedzkich.

Wyróżnienie i wymiana

Najważniejszym dla nas wydarzeniem jest otrzymanie specjalnego wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie dla kół gospodyń wiejskich, zorganizowanym przez ARiMR pt.”Kubek, dzbanek czy makatka, rękodzieło to jest gratka”. Nasza nagrodzona praca to deska pod garnek z motywem korbola (dyni). Ważny jest też udział Jolanty Fludry z naszego grona w międzynarodowym projekcie „Aktywne kobiety wiejskie”, w ramach którego w październiku pojechała do Irlandii poznać aktywność społeczną tamtejszych rolniczek. W listopadzie sytuacja odwróci się i poznane w Irlandii panie odwiedzą Polskę, aby poznać naszą pracę społeczną.

Jesień u nas zawsze jest ciekawa, a po wytężonej pracy dla rolniczek w sezonie letnim i wakacjach jesteśmy pełne zapału do wspólnego działania.

*projekt Działaj Lokalnie został zorganizowanym przez Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, a zrealizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i lokalną grupę Działania „Trakt Piastów”

Fot.: hong kim z Pixabay