Pomiń menu

Biesiada integracyjna w Śremie

Grupa osób w starszym wieku siedzących w półokręgu (tyłem do obiektywu) na świeżym powietrzu. Frontem stoją dwie osoby, mężczyzna i kobieta. Na lewo od nich mężczyzna z kamerą. Za plecami mają parterowy budynek z cegły. Na drzewach liście są zielone.

Działamy już półtora roku i zajmujemy się wspieraniem głównie seniorów. W międzyczasie rozrosło się grono członków, przybyło kilku stałych partnerów, ale nigdy nie było okazji spotkać się razem. Nie tylko nasi podopieczni, ale i wolontariusze nie znali wszystkich zaangażowanych twarzy. Nadarzyła się okazja, by to zmienić.

Mieliśmy pomysł spotkania integracyjnego. Jednym z naszym celów jest współpraca organizacji pozarządowych na terenie miasta więc i tym razem poszukaliśmy partnera. Naturalnym wydawała się Śremska Rada Seniorów, która bardzo chętnie podchwyciła pomysł i rozszerzyła go na integrację środowisk senioralnych. I tak wspólnie zorganizowaliśmy spotkanie przy ognisku, gitarze i harcersko-biesiadnej piosence w stanicy harcerskiej w Grodzewie. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich środowisk senioralnych w mieście, przedstawiciele ZHP, przedstawiciel naszych partnerów, członkowie naszego stowarzyszenia i przedstawiciele władz samorządowych. Zaprosiliśmy też naszego honorowego wolontariusza, wspierającego nas w ramach projektu „Złota rączka dla Seniora”, dla którego to zaproszenie okazało się bardzo dużym, pozytywnym wydarzeniem.

Z „Masz Głosu” otrzymaliśmy dotację, którą przeznaczyliśmy na transport seniorów, bo nasi podopieczni są mniej aktywni ze względu na stan zdrowia i problemy z poruszaniem się, oraz na zakup warniko-termosu, który pozostanie na stanie naszego stowarzyszenia i będzie służył podczas kolejnych spotkań. Catering zapewnił Urząd Miasta, a wszystkiego organizacyjnie dopilnował prezes Śremskiej Rady Seniorów. Po raz kolejny okazało się, że dzięki współpracy można dużo więcej.