Pomiń menu

Przez cały rok jak u św. Mikołaja

Przez cały rok jak u św. Mikołaja

Choć Mikołaj kojarzy się z grudniem, nasze działania trwają przez cały rok. W pomysłach na akcje dobroczynne chętnie sięgamy po motywy sezonowe i cieszy nas, że zostaliśmy docenieni za tę aktywność.

Prezent świąteczny dla Kacpra i Patryka

Wspólnie ze stowarzyszeniem W Koło Pomagam przeprowadziliśmy zbiórkę środków do codziennej pielęgnacji (opatrunki, pampersy, balsamy i kremy) dla dwóch braci: Kacpra i Patryka, uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole. Dzięki tej spontanicznej akcji i zaangażowaniu lokalnej społeczności chłopcy otrzymali też komputer, głośnik bezprzewodowy, ubrania, pościel, słodycze i paczki żywnościowe.

Wkręć się w pomaganie z Mikołajem

Wspólnie z powiatem kolskim biliśmy rekord Guinnessa w układaniu herbu z nakrętek. Pieniądze z zebranych nakrętek zostały przeznaczone na potrzeby naszych podopiecznych. Do zbiórki włączyliśmy młodzież ze Szkolnych Klubów Wolontariatu. Dzieciaki wypełniały specjalne kupony, które brały udział w cotygodniowym losowaniu nagród.

Wymienialiśmy stare telefony na zajączki wielkanocne

Aktywnie włączyliśmy się w Eco-Akcję „Oddaj stary telefon zającowi wielkanocnemu”. Promowaliśmy ją wśród młodzieży Szkolnych Kół Wolontariatu. W zamian za telefon każdy uczeń otrzymał wielkanocną niespodziankę ufundowaną przez nasze Stowarzyszenie – kolorowe wielkanocne zajączki. Zebraliśmy 75 telefonów i 5 tabletów.

Łąka sensoryczna dla edukacji i zabawy

Wspieraliśmy naszych podopiecznych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole w realizacji projektu „Łąka sensoryczna dla edukacji i zabawy”Wspólnie z uczniami posadziliśmy pachnące kwiaty, szumiące trawy, kolorowe krzewy. Stworzyliśmy wielofakturową ścieżkę sensoryczną, wypełnioną kamykami, piaskiem i korą. Zbudowaliśmy domki dla owadów, karmnik dla ptaków, budkę czytelniczą, w której umieściliśmy ciekawostki o owadach, ptakach, zjawiskach przyrodniczych. „Łąka sensoryczna” jest dla uczniów miejscem wytchnienia, zabawy, ale przede wszystkim miejscem edukacji i terapii. Dzięki realizacji projektu dzieci uczyły się współpracy, planowania i podejmowania działań na rzecz dobra szkoły.

Mistrz Powiatu Kolskiego

Otrzymaliśmy tytuł Mistrza Powiatu Kolskiego w kategorii Działalność Społeczna. Uzasadnienie: „Stowarzyszenie działa przy Zespole Opiekuńczo- Edukacyjno – Wychowawczym w Kole na jego czele stoi pani prezes Aneta Brdyś. Celem Stowarzyszenia jest działanie na rzecz wyrównywania szans osób niepełnosprawnych oraz podejmowanie wszelkich działań zmierzających do optymalizacji warunków rozwoju, edukacji osób niepełnosprawnych, w szczególności uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kole. Stowarzyszenie prowadzi szereg działań związanych z integracją osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym i grupami rówieśniczymi, dba o inspirowanie i wspomaganie pozytywnej aktywności osób niepełnosprawnych w środowisku rodzinnym, szkolnym i lokalnym, uświadamianie odpowiedzialności za zdrowie własne, rodziny oraz funkcjonowanie w społeczeństwie.”

Skutecznie sięgamy po dotacje dla NGO

Systematycznie, wytrwale i skutecznie piszemy projekty, ubiegamy się o fundusze na rzecz naszych podopiecznych w dziedzinie sportu, kultury i wypoczynku. W tym roku zaprosiliśmy dzieciaki do teatru w Warszawie, zorganizowaliśmy dla nich zawody w tenisa stołowego, zabraliśmy na kilka dni do gospodarstwa agroturystycznego, przeprowadziliśmy integracyjne warsztaty muzyczne, kulinarne i plastyczne.