Pomiń menu

Wielkie otwarcie świetlicy w Lubstówku

Wielkie otwarcie świetlicy w Lubstówku

Udało nam się stworzyć miejsce, które będzie długo służyć całej naszej Społeczności, a 21 listopada odbyło się -z inicjatywy Zarządu Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Sołectwa Lubstówek i Sołtysa Lubstówka – uroczyste otwarcie świetlicy. Przybyli na nie mieszkańcy i zaproszeni goście: Roman Bednarek, burmistrz Sompolna, Tadeusz Słodkiewicz, członek Zarządu Powiatu Konińskiego, Janusz Stankiewicz, radny Rady Powiatu Konińskiego, I Prezes PUK w Sompolnie, Ryszard Nowakowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Sompolnie, Joanna Raźniewska, zastępczyni burmistrza Sompolna, ks. Piotr Przybylski, proboszcz naszej parafii, Jan Szkudlarek, radny Rady Miejskiej w Sompolnie, Wioleta Gorzelińska, sołtyska sołectwa Stefanowo, Urszula Łącka, dyrektor OREW w Marianowie, Bożena i Andrzej Banasiakowie, Wioletta Wojtczak.

Świetlica została wyposażona w  2 stoły do tenisa, bilard, cymbergaj, projektor z ekranem, konsolę Xbox z monitorem, padami i słuchawkami, piłkarzyki, piłki do siedzenia, bieżnię elektryczną, rower stacjonarny, gry planszowe. Zakup tak różnorodnego wyposażenia był możliwy dzięki wsparciu naszych darczyńców: Bożeny i Andrzeja Banasiaków, Kopalnię Węgla Brunatnego PAK S.A w Koninie, Technical Grzegorz Tęgos w Kole, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Sompolnie, Zakład Usługowo-Handlowy „Naftohurt” w Sompolnie, Andre Abrasive Articles w Kole, Pol Invest Robert Gaszyński, Bank Spółdzielczy w Wierzbinku. Bardzo serdecznie dziękujemy.

Dodatkowo udało nam się pozyskać 3000 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, za którą został zakupiony wielofunkcyjny stół. We współpracy z Gminą Sompolno otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach Wielkopolskiej Odnowy Wsi, za które został zakupiony stół do tenisa i piłkarzyki.

Świetlica będzie otwarta dla wszystkich w weekendy oraz w tygodniu w wyznaczonych dniach.