Pomiń menu

To już nasz trzeci raz!

To już nasz trzeci raz!

Dla Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu to kolejna edycja w akcji Masz Głos. Widzimy w niej szansę realizacji małych działań, które potem jak śnieżna kula dają efekty.

W pierwszej edycji mieliśmy zorganizować debatę senioralną połączoną z propozycją utworzenia miejskiej Rady Seniora. Niestety, pandemia pokrzyżowała te działania. Trudny czas izolacji pozwolił jednak odkryć współpracę z Domem Pomocy Społecznej w Żywcu, gdzie powstała grupa DePeSiaki. „Lokomotywa” Jana Brzechwy w ich wykonaniu przebojem zawiozła do kolejnych nowych projektów teatralnych, a w ramach programu Aktywni+ powstało zawodowe studio nagrań.

W 2021 roku postawiliśmy na dotarcie do seniorów z różnymi informacjami. Powstała ulotka wykonana przez praktykantów: Zuzię i Kubę, a także fanpage Seniorzy w Żywcu, który zyskuje wiele odsłon, a seniorzy często z niego korzystają. Fanpage łączy działania klubów seniora w ramach działalności Miejskiego Ośrodka pomocy Społecznej w Żywcu.

Tym razem idziemy w kierunku działań międzypokoleniowych, które przez pandemię były zawieszone. Do działań zaprosiliśmy też grupę osób z Domu Pomocy Społecznej w Żywcu.