Pomiń menu

Grand Prix Gminy Pruszcz Gdański 2022

Grand Prix Gminy Pruszcz Gdański 2022

Już za tydzień ruszamy z cyklem dziesięciu spotkań biegowo-rowerowych. Zaczynamy od maja, a skończymy we wrześniu 2022 r. Biegamy w każdy czwartek o 18:00.

Zapraszamy wszystkich aktywnych w ramach Grand Prix Gminy Pruszcz Gdański. Jest to kontynuacja akcji „Biegiem Poznaj 31 Sołectw Gminy Pruszcz Gdański”, za którą dostaliśmy nagrodę Super Samorząd 2021. Poszerzyliśmy ją o nowe elementy, które pojawiły nam się we wnioskach z ubiegłorocznego cyklu wydarzeń. Zapisy, dokładne daty i regulamin są już dostępne na Elektronicznych Zapisach.

Po co biegamy

Celem wydarzeń jest upowszechnianie krótkich (ok. 6 km) biegów i wycieczek rowerowych, odbywanych w tempie konwersacyjnym jako ogólnodostępnej formy uprawiania sportu w środowisku wiejskim. Towarzyszy tematu poznawanie i promowanie walorów przyrodniczych i historycznych gminy Pruszcz Gdański. Akcję robimy razem z sołtysem Radunicy – Michałem Nowakiem i Stowarzyszeniem Sołtysów Gminy Pruszcz Gdański, a także z biegaczami skupionymi w grupach Straszyn Biega i Straszyn Ultra Team (SUT), Karolem Lipskim – dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Pruszcz Gdański, Magdaleną Kołodziejczak – wójtką gminy Pruszcz Gdański, no i oczywiście z Masz Głos! 🙂 Trzymajcie za nas kciuki! Na pewno przydadzą się!!!!