Pomiń menu

Wystawa w Krośnie

Tropy do Franciszka Mirandoli - krośnieńskie weird fiction - wystawa / seans / słuchowisko / artbook

Przez cały czerwiec trwa w Krośnie wystawa "Tropy do Franciszka Mirandoli - krośnieńskie weird fiction". Można tutaj zobaczyć zdjęcia dokumentujące rzadki jak na działania społeczne, ubiegłoroczny projekt nagrywania m.in. filmu, słuchowiska przez Fundację GraTy.

W ramach projektu „Tropy do Franciszka Mirandoli – polskie weird fiction” powstały: film, słuchowisko, wystawa fotografii, artbook.

„Było to dla nas niesamowite doświadczenie, które na stałe utkwiło w pamięci uczestników. Sporo się od tego czasu zmieniło. Jesteśmy fundacją, prowadzimy przedsiębiorstwo społeczne i stworzyliśmy kreatywny punkt na mapie Krosna. W planach mamy tworzyć kolejne inicjatywy związane z Franciszkiem Mirandolą. Nim jednak do tego dojdzie, chcemy Was zaprosić, aby uczcić pamięć o krośnieńskim pisarzu weird fiction”, mówi Damian Piórko Ziemba, prezes Fundacji GraTy.

Na wystawie, która trwa od 2 do 30 czerwca, można zapoznać się z postacią Franciszka Mirandoli, obejrzeć fotografie wykonane przez Roberta Jurczyka. Natomiast 11 czerwca o 18:00 organizatorzy zapraszają na spotkanie i rozmowę z autorem zdjęć. W tym dniu odbędzie się też seans filmowy, podczas którego zostanie wyświetlona adaptacja zrealizowana przez Artura Janiszewskiego. Kto przyjdzie, będzie mógł zajrzeć na zaplecze planu filmowego pokazanego przez Nikodema Pikczersa Wróbla w BTS. Będzie można posłuchać słuchowiska przygotowanego przez Wojciecha Kozdroja, a także zobaczyć artbook, złożony przez Piotra Kuligę.

Do zobaczenia w Krośnie!

wystawa

  • Tropy do Franciszka Mirandoli – krośnieńskie weird fiction – wystawa/seans/słuchowisko/artbook
  • 2 do 30 czerwca 2022 r. w godzinach otwarcia Fundacji GraTy
  • 11 czerwca 2022, 18:00 pokazy filmu, słuchowiska, artbooka i BTS
  • Fundacja GraTy, ul. Słowackiego 9, Krosno