Pomiń menu

Będzie ogród społeczny na Bielanach!

Będzie ogród społeczny na Bielanach!

Dzięki staraniom Kasi Rospędowskiej i Joanny Baranowskiej z grupy Sąsiedzi z Osiedla Piaski i wsparciu akcji Masz Głos udało się podpisać umowę na realizację ogrodu społecznego Zielone Piaski.

Ogród finansuje Miasto Stołeczne Warszawa w ramach inicjatywy lokalnej. Gdzie się będzie mieścił? Między blokami przy Alei Reymonta 10 i 10 A na warszawskim osiedlu zarządzanym przez Spółdzielnię Piaski C.

W ogrodzie będą 24 grządki podniesione, z czego cztery pod opieką sąsiadującego Przedszkola nr 308. Resztą zajmą się chętni mieszkańcy – już można się zapisywać do pielęgnowania ich! Miasto zapewni grządki, ziemię i podstawowe narzędzia. Wybór charakteru ogrodu będzie całkowicie należeć do danego opiekuna. Liczymy nie tylko na piękne kwiaty, ale również warzywa, zioła, czy owoce. Już teraz trzymamy kciuki za wszystkie plony!

Dziękujemy Spółdzielni Piaski C oraz pracownikom i burmistrzowi Urzędu Dzielnicy Bielany. Jest to spełnienie marzenia o wspólnym, oddolnym zazielenianiu Warszawy, na poziomie lokalnym, dzięki zwykłym mieszkańcom.