Pomiń menu

Miejsce dla młodzieży

Miejsce dla młodzieży

Stowarzyszenie Szmaragdowy Paw pracuje nad udostępnieniem młodzieży miejsca, które pozyskało od Spółdzielni Mieszkaniowej w Ciechocinku. Dotychczas młodzi mogli liczyć na wsparcie Sanatorium Uzdrowiskowego „Julianówka”, które było gotowe bezpłatnie wypożyczać sprzęt, salę gimnastyczną i udostępniać basen. Spółdzielnia przekazała pomieszczenia podpiwniczone na jednym z osiedli w centrum miasta. Remont jest w fazie ukończenia, a miejsce będzie funkcjonowało pod nazwą „Warsztatownia – Szmaragdowa Piwnica”; otwarcie planowane jest na początek marca.

Klub to niejedyne nowe przedsięwzięcie z myślą o młodzieży w Ciechocinku. Z inicjatywy Stowarzyszenia w toku jest procedura powoływania Rady Młodzieżowej, w którą są zaangażowani radni Ciechocinka: Agnieszka Rybczyńska, Marcin Strych, Wojciech Skotnicki, Jarosław Jucewicz, a doradczo Rada Młodzieżowa w Aleksandrowie Kujawskim.

Stowarzyszenie Szmaragdowy Paw jest finalistą nagrody Super Głos za za działania dla młodzieży, które przełamały stereotyp Ciechocinka jako sanatoryjnego miasta dla seniorów.