Pomiń menu

Zieleń w mieście

Zieleń w mieście

W Pszczynie ciężko było nadążyć za wycinkami drzew. Aktywiści reagowali, ale mieli wrażenie „dziurawego garnka”: gdy gdzieś interwencja się powiodła, natychmiast pojawiało się kolejne zagrożone miejsce. Stowarzyszenia Pszczyna Miasto Zielone znalazło rozwiązanie.

Wraz z Zarządem Powiatu Pszczyńskiego grupa stworzyła zespół opiniodawczo-doradczy do spraw ochrony dziedzictwa przyrodniczego i zrównoważonego rozwoju ziemi pszczyńskiej „Drzewa dla Pokoleń”, który formalnie został powołany jesienią. Choć działa od krótkiego czasu, ma już na swoim koncie kilka sukcesów, w tym przywrócenie zadrzewienia przy ul. Zdrojowej w Pszczynie i ul. Jeziornej w Goczałkowicach-Zdroju, gdzie po zrealizowanej inwestycji nie przewidziano powrotu do zadrzewienia.

Stowarzyszenie Pszczyna Miasto Zielone i Zarząd Powiatu Pszczyńskiego są laureatami nagrody Super Samorząd za powołanie i skuteczne działanie zespołu opiniodawczo-doradczego do spraw ochrony dziedzictwa przyrodniczego i zrównoważonego rozwoju ziemi pszczyńskiej „Drzewa dla Pokoleń”.