O mobbingu w pracy – ruszają prace zespołu
Jak skutecznie reagować na przemoc w miejscu pracy? Jak zapobiec jej eskalacji? Jak rozmawiać z zespołem o problemie i jak realnie pomóc osobom poszkodowanym, bez strat dla pracodawcy, w oparciu o polskie prawo i polskie realia?
Nad odpowiedziami pochyli się krakowski zespół, złożony z ekspertów prawa, reprezentantów osób poszkodowanych i sprawców, ośrodka interwencji kryzysowej, przedstawicieli krakowskich oraz małopolskich urzędów, instytucji i sektora prywatnego w tym Policji, który w ramach społecznego projektu „Rekomendacje w zakresie udzielania pomocy osobom poszkodowanym przemocą w środowisku pracy” stworzy wytyczne, możliwe do wdrożenia w wewnętrznych politykach antymobbingowych. Zakończenie prac, uwieńczonych publikacją rekomendacji zaplanowano na czerwiec 2025 roku. Szczegóły wkrótce.
„Zależy nam na tym, aby Otwarty Kraków będący jednocześnie siedzibą Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego stał się inicjatorem dobrych zmian w zakresie skutecznego przeciwdziałania przemocy w środowisku pracy, a inne miasta i województwa poszły w nasze ślady” – podkreśla Iwona Siekierska, prezeska Fundacji Start Tango, organizatora projektu.
Projekt, realizowany w ramach akcji Masz Głos Fundacji Batorego otrzymał honorowe patronaty Wojewody Małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara oraz Prezydenta Miasta Krakowa Aleksandra Miszalskiego.
#kraków #otwartykraków #krzysiekkleczar #aleksandermiszalski #muwkrakow #fundacjastarttango #przeciwprzemocy
https://www.malopolska.uw.gov.pl