To spotkanie nie mogło być przypadkiem

W akcji Masz Głos dążymy do współpracy na wielu poziomach. Dziś o jednej z nich.
Nasze uczestniczki z Konwentu Rad Rodziców i Szkoły Podstawowej nr 10 w Poznaniu poznały się na naszym spotkaniu wojewódzkim w marcu; takie spotkania robimy stacjonarnie na początku każdej edycji akcji Masz Głos, aby poznawać się z uczestnikami i zadzierzgnąć więzi. Agnieszka i Larysa przypadkowo usiadły obok siebie, ale przypadki bywają przeznaczeniem. Szybko przekonały się, że łączy je temat edukacji dzieci z doświadczeniem migracji, z którym obie zgłosiły do akcji Masz Głos.
Nieco później zrobiły spotkanie online – „burzę mózgów” w interesującym je temacie. I kiedy większość uczennic i uczniów opuszczała szkołę na czas wakacji, Larysa i Agnieszka obmyślały plan działania w nowym roku szkolnym. Co zaplanowały?
- Wspólne przygotowanie pisma w sprawie liczby dzieci migranckich, możliwości zatrudnienia psycholożek i pedagożek innego pochodzenia niż polskie i spotkanie się z przedstawicielami i przedstawicielkami Wydziału Oświaty, aby porozmawiać o włączaniu rodziców migranckich w życie szkoły,
- wzmocnienie roli asystentek międzykulturowych w poznańskich szkołach, w tym zwiększenia poziomu ich zatrudniania,
- udział przedstawicielek Konwentu Rad Rodziców w spotkaniu asystentek międzykulturowych które organizuj Larysa – odbędzie się na początku września,
- wspólną organizację spotkania dla rodziców migranckich, aby poznać ich potrzeby, pomysły i bariery utrudniające im czynny udział w życiu szkoły.
Na zdj. Larysa i Agnieszka z Sylwią Żulewską, naszą koordynatorką z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju.