Pomiń menu

Każdy powód jest ważny!

MWMG_Wybory2014_GW_250x179,4_podgladPod hasłem „Każdy powód jest ważny” ruszyła społeczna kampania profrekwencyjna zachęcająca do udziału w wyborach samorządowych. Jej pomysłodawcą i organizatorem jest koalicja organizacji pozarządowych Masz Głos, Masz Wybór.

Cel to zachęcanie Polaków do licznego i świadomego udziału w wyborach 16 listopada 2014 roku. Więcej na www.glosuj.org.pl. Kampanię wspiera działaniami lokalnych ponad 500 organizacji z całej Polski.

16 listopada wybierzemy władze samorządowe. To wyjątkowo ważne wybory – władze gminy, powiatu i województwa decydują w sprawach, które najbardziej wpływają na Twoje życie. Po raz pierwszy prawie w całej Polsce wybierzemy radnych w okręgach jednomandatowych.

Samorządy decydują o wydatkowaniu prawie 172 miliardów złotych rocznie. To właśnie władze gminy, powiatu i województwa decydują w sprawach, na których Ci zależy, takich jak przychodnie i szpitale, drogi, komunikacja publiczna, bezpieczeństwo w okolicy, domy kultury, biblioteki, muzea i teatry. Dla przykładu to od nich zależy jakie szanse ma Twoje dziecko na miejsce w przedszkolu lub żłobku i czy Twój 6-latek będzie chodził do szkoły na drugą zmianę.

Każdy powód, by głosować jest ważny. Sprawdźmy, którzy kandydaci w naszej okolicy, chcą realizować cele, na których nam zależy. Zapytajmy kandydatów o ich plany i pomysły na rozwój naszych miejscowości.

W ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór pomagamy wszystkim zainteresowanym organizować przedwyborcze debaty z udziałem kandydatów różnych opcji. To doskonała okazja, żeby przepytać przyszłych radnych i „nie kupować kota w worku”. DOŁĄCZ DO AKCJI (TUTAJ) i ZAMÓW BEZPŁATNE MATERIAŁY INFORMACYJNE (TUTAJ)!

 

ULOTKA WYBORY SAMORZĄDOWE 16 LISTOPADA 2014

PLAKAT WYBORY SAMORZĄDOWE 16 LISTOPADA 2014