Pomiń menu

Akcja Masz Głos, Masz Wybór na Life Festival Oświęcim

W czwartek i piątek zespół Masz Głos, Masz Wybór odwiedzi województwo małopolskie, gdzie weźmiemy udział w festiwalu muzycznym Life Festival w Oświęcimiu. Zapraszamy na nasze stoisko!

Podczas festiwalu będziemy rozmawiać o samorządzie i o tym, jak przez współpracę możemy rozwiązywać problemy naszych gmin i realizować marzenia o ulepszaniu naszych miejscowości. Budżet obywatelski, inicjatywa lokalna, wspólna przestrzeń – to tylko niektóre z działań lokalnych, które w akcji Masz Głos, Masz Wybór pomagają wspólnotom lokalnym w rozwijaniu idei współpracy mieszkańców i władz.

Na naszym stoisku będzie można dowiedzieć się więcej o samym programie, szkoleniach, wsparciu ekspertów oraz o tym, w jaki sposób można się przyłączyć. Będziemy także rozdawać publikacje i materiały o sposobach wpływania na swoje otoczenie – m.in. Kartę Praw Mieszkańca i Narzędziownik Obywatelski. Na uczestników konkursów czekają nagrody – torby programu, koszulki, książki i gadżety, przypomnijcie sobie więc jakie są obowiązki radnych i sprawdźcie jak wygląda herb Oświęcimia!

Towarzyszyć nam będą tegoroczni uczestnicy akcji z województw małopolskiego i śląskiego – Stowarzyszenie Wolna Trzebinia i grupa Aktywni nad Sołą, którzy opowiedzą, jak akcja funkcjonuje od ich strony.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska! Dowiedzcie się więcej, a potem przystąpcie do akcji!

Szukajcie nas na terenie festiwalu w namiocie organizacji pozarządowych w czwartek i piątek 18.06-19.06, w godzinach 16:00-22:00. Adres: MOSiR, ul. Legionów 15, Oświęcim.