Pomiń menu

Gala rozdania nagród Super Samorząd 2018 – relacja i zdjęcia

Gala rozdania nagród Super Samorząd 2018 – relacja i zdjęcia

W piątek 25 maja na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród „Super Samorząd 2018”. Na gali obecnych było blisko 200 osób – przede wszystkim uczestników i uczestniczek akcji Masz Głos oraz przedstawicieli władz lokalnych nominowanych do nagrody. Zaszczyciło nas też swoją obecnością kilkoro gości honorowych, w tym m.in. Poseł RP Andrzej Maciejewski – Przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, prof. Andrzej Zoll, prof. Tomasz Nałęcz, Anna Materska-Sosnowska – członkini zarządu Fundacji im. Stefana Batorego oraz Ewa Kulik-Bielińska. Na wydarzenie z przyczyn zdrowotnych nie dotarł niestety Andrzej Seweryn, który miał prowadzić galę. W tej roli zastąpiła go Katarzyna Kubicka-Żach – członkini Jury nagrody „Super Samorząd”.

Na początku gali Ewa Kulik-Bielińska powitała gości w imieniu Fundacji im. Stefana Batorego. Następnie przemawiał prof. Andrzej Zoll mówiąc o konieczności zachowywania odpowiednich relacji pomiędzy wolnością a odpowiedzialnością w konstrukcji państwa i prawa. Po nim głos zabrał kolejny gość –  prof. Tomasz Nałęcz. Mówił o wydarzeniach sprzed 100 lat, czyli o odzyskaniu przez Polskę niepodległości i o roli, jaką w tym procesie odegrała oddolna mobilizacja obywatelska.

Po przemówieniach gości honorowych, na scenę weszli uczestnicy akcji Masz Głos. Młodzież ze Śremu poza krótkim przemówieniem zaprezentowała przepiękny i wzruszający występ tłumaczenia piosenki Johna Lennona „Imagine” na język migowy. W następnej kolejności głos zabrał Zdzisław Narel ze Stowarzyszenia Przyjaciół Niewodnicy. Długoletni uczestnik opowiedział o swoich doświadczeniach i o tym, co dał mu udział w akcji. Pomiędzy przemówieniami gości pokazywane były filmy prezentujące akcję Masz głos oraz osiągnięcia jej uczestników.

Później przyszedł czas na wyróżnienia. Dyplomy wyróżnionym wręczyła Joanna Załuska – dyrektorka akcji oraz prof. Tomasz Nałęcz. Po wyróżnieniach dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez wydawnictwo Wolters-Kluwer (będące również patronem medialnym gali) zostały wręczone finalistom tegorocznej edycji nagordy. Dyplomy i książki wręczała Anna Materska-Sonowska i prof. Andrzej Zoll. W końcu przyszedł czas na laureatów. Nagrody, czyli dyplom, książki oraz przede wszystkim statuetki wręczyło laureatom Jury tegorocznej edycji nagrody: sędzia Jerzy Stępień, Mikołaj Cześnik – członek zarządu Fundacji Batorego oraz Katarzyna Kubicka-Żach – redaktor prowadząca serwis Samorzad.lex.pl wydawnictwa Wolters Kluwer. Każdy laureat – zarówno uczestnik, jak i przedstawiciel władz po otrzymaniu nagrody występował z krótkim przemówieniem.

Na koniec sędzia Jerzy Stępień złożył gratulacje wszystkim laureatom, finalistom i wyróżnionym, a Anna Materska-Sosnowska podziękowała wszystkim za obecność na gali i zaprosiła do udziału w kolejnej edycji akcji Masz Głos.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z gali rozdania nagród „Super Samorząd 2018”

Zapraszamy do obejrzenia filmów z gali rozdania nagród „Super Samorząd 2018”

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania podsumowującego po gali rozdania nagród „Super Samorząd 2018”

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkań podsumowujących edycję 2017/2018 akcji Masz Głos w grupach regionalnych