Pomiń menu

Jedź do Pszczyny!

Jedź do Pszczyny!

Przed nami wizyta studyjna - tym razem w Pszczynie (województwo śląskie). Jedziemy do miasta, w którym starostwo powiatowe świetnie współpracuje z organizacjami społecznymi. Chcemy poznać ich klucze do sukcesu! Zapraszamy do udziału uczestników akcji Masz Głos i Pracowni Samorządowej.

Jeśli chcesz wziąć udział w wizycie studyjnej w Pszczynie, zgłoś się do 18 listopada do Grzegorza Wójkowskiego na adres  [email protected] (wystarczy napisać, że jest się zainteresowanym wyjazdem i w ramach którego naszego projektu się działa: Masz Głos czy Pracownia Samorządowa. Jeśli w akcji Masz Głos, proszę podać nazwę swojej organizacji/grupy nieformalnej. Uwaga: w wizycie studyjnej może wziąć udział więcej niż jedna osoba z danej organizacji/grupy nieformalnej).

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

*

Program wizyty

24 listopada, czwartek

18:00 – 19:00 Spotkanie sieciujące

19:00 – 20:00 Kolacja

25 listopada, piątek

7:30 – 8:30 Śniadanie

9:00 – 19:00 Lokalna Marka Ziemi Pszczyńskiej, prezentacja samorządu powiatowego dotycząca projektu „Regionalne produkty – bogactwo pogranicza”. Miejsce: Skansen – Zagroda Wsi Pszczyńskiej

Działalność Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych i spotkanie z Krzysztofem Wostalem z Fundacji Transgresja, ekspertem-praktykiem akcji Masz Głos. Miejsce: Starostwo Powiatowe w Pszczynie.

Obiad

Wizyta w siedzibie Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pszczynie z siedzibą w Piasku „Dom Kulejących Aniołów”

Przesiądź się na kulturę. Wizyta w Centrum Przesiadkowym w Pszczynie i udział w wydarzeniu organizowanym przez Stowarzyszenie „take tam” im. Artystów Międzywojnia

19:00 – 20:00 Kolacja

26 listopada, sobota

7.30 – 9.00 Śniadanie

10.00 – 16.00 Prezentacja działań Stowarzyszenia Pszczyna Miasto Zielone – uczestnika akcji Masz Głos, i przedstawienie idei, koncepcji oraz realizacji projektu Zespołu opiniodawczo – doradczego do spraw ochrony dziedzictwa przyrodniczego i zrównoważonego rozwoju przyrodniczego ziemi pszczyńskiej „Drzewa Dla Pokoleń”, powołanego we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Pszczynie

Stajnie Książęce w Pszczynie – Muzeum Zamkowe w Pszczynie; przykład działań rewitalizacyjnych, zwiedzanie

Obiad

Działalność Ośrodka Edukacji Ekologicznej przy Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Zabytkowym Parku Pszczyńskim i zwiedzanie ogrodu botanicznego.

Podsumowanie wizyty studyjnej

Zobacz program wizyty [plik PDF – 133 KB]