Pomiń menu

Obejrzyj nowość!

Obejrzyj nowość!

Rozpoczęliśmy cykl online - "Samorząd od kuchni". Można w nim uczestniczyć co miesiąc na Clickmeeting lub oglądać na naszym profilu na Facebooku. Gościem pierwszego nagrania był Dawid Kopaczewski, burmistrz Iławy, z którym rozmawiał Szymon Osowski.

Dawid Kopaczewski mówił o tym, jak dziś wygląda w Polsce rządzenie na poziomie lokalnym, jakie są wyzwania. Opowiadał o swojej drodze zawodowej do samorządu, jak z aktywisty dostać się w struktury władzy, ale też z czym trzeba zmierzyć w pracy w urzędzie i czy warto było wchodzić do samorządu lokalnego. Spotkanie prowadził Szymon Osowski.

Nowy cykl

„Samorząd od kuchni” to nasza najnowsza realizacja, pomyślana jako cykl. Rozmawiamy w nim z uczestnikami Akademii Samorządowej, programu Fundacji Batorego, którzy kiedyś byli w akcji Masz Głos, a w wyniku wyborów samorządowych 2018 r. dostali mandat radnych, wójtów, burmistrzów. Chcemy ich zapytać, jak z drugiej strony – urzędnika – wygląda aktywność na poziomie lokalnym. Kolejne spotkanie już w styczniu. Zapraszamy!

*

Dawid Kopaczewski, pracownik samorządowy, od 2018 r. burmistrz Iławy, uczestnik Akademii Samorządowej, wcześniej – przedsiębiorca, aktywista. Założył grupę nieformalną Wspólna Iława, która skupiała miejskich działaczy. Od lat stara się zaktywizować lokalną społeczność i poruszać ważne dla miasta sprawy.

Szymon Osowski, prawnik, prezes Zarządu Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, pomysłodawca portalu www.informacjapubliczna.org, koordynator i ekspert Akademii Samorządowej Fundacji Batorego i Stowarzyszenia POLITES. Na co dzień przygląda się tworzeniu prawa pod kątem jawności i praw obywatelskich, przygotowuje sprawy sądowe, jeździ po Polsce, by opowiadać o prawie do informacji i prawach mieszkańców.

Spotkanie z Dawidem Kopaczewskim zostało zarejestrowane 15 grudnia 2020 r.