Pomiń menu

Ponad 300 uczestników naszej akcji udowodni, że mieszkańcy Mają Głos

Do akcji Masz Głos 2016 dołączyło już ponad 300 grup i organizacje z całej Polski. Będą spotykać się, debatować, zmieniać, ulepszać, współdecydować!

Remonty miejskich plaż, otwieranie świetlic osiedlowych, warsztaty pisania projektów, relacje na żywo z sesji rady i sąsiedzkie festyny – między innymi w taki sposób swój wolny czas będą spędzać uczestnicy akcji Masz Głos.

Do akcji 2016 dołączyło ponad 300 grup nieformalnych, organizacji, bibliotek, szkół, uniwersytetów trzeciego wieku, rad młodzieżowych i lokalnych mediów. We współpracy z mieszkańcami i władzami będą zmieniać swoje gminy na lepsze.
W czerwcu 2017 najskuteczniejsi uczestnicy zostaną wyróżnieni nagrodą Super samorząd.

Aby dobrze przygotować ich do działania, we wrześniu i październiku, zorganizowaliśmy 18 szkoleń w całej Polsce. Wzięło w nich udział ponad 250 osób. Cieszymy się z dużej frekwencji w województwach, w których do tej pory nie było dużej aktywności społecznej np. w Kielcach (świętokrzyskie) na spotkaniu obecnych było 27, a w Białymstoku (podlaskie) 25 osób.
Uczestnicy dyskutowali o narzędziach przydatnych w działalności społecznej – od metod angażowania społeczności lokalnej, przez współdecydowanie o otoczeniu, po dostęp do informacji. Podczas spotkań można było porozmawiać ze specjalistami i specjalistkami, a także poznać innych uczestników akcji ze swojego regionu.

Działamy we wszystkich regionach! Do akcji przystąpiło:

73 grupy z województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego

64 grupy z województw: mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego

57 grup z województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego

55 grup z województw: łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego

52 grupy z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego

Trzymamy kciuki za Wasze gminy! Samorząd to my wszyscy!

Przypominamy, że można cały czas dołączyć i skutecznie działać! Informujcie znajomych, zapraszajcie zaprzyjaźnione grupy i organizacje.