Pomiń menu

Masz głos on tour: Tomaszów Mazowiecki – 25 maja 2009

 

W poniedziałek 25 maja byliśmy gośćmi na debacie w Tomaszowie Mazowieckim, organizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych INNOWATOR.

Debata była częścią akcji Bury Miś, akcja ta polegała na oznaczaniu brudnych i zaniedbanych miejsc w Tomaszowie. Częściowo znajdowali takie miejsca sami, ale w dużej mierze oparli się na zgłoszeniach od mieszkańców – akcja została rozpromowana w mediach, zgłoszeń można było też dokonywać za pośrednictwem strony stowarzyszenia. Zgłoszone miejsca, których było 38, zostały udokumentowane, następnie powstała mapa miejsc zaniedbanych, która została umieszczona w Internecie. Debata z udziałem władz poświęcona problemowi oczyszczania miasta, była podsumowaniem tej akcji. Na debacie pojawił się burmistrz, przewodnicząca rady miasta, komendanci policji i straży miejskiej, przedstawicielka urzędu powiatowego, członkowie lokalnych organizacji powiązanych z tematem debaty, młodzież licealna i gimnazjalna oraz grupa mieszkańców, łącznie zebrało się około 50 osób. Frekwencje na debacie organizatorzy, jak sami zaznaczyli, zawdzięczają współpracującej postawie miasta oraz lokalnym mediom, które ochoczo promowały przebieg i podsumowanie akcji.

Po debacie mieliśmy okazję porozmawiać z członkami stowarzyszenia w lokalnej kawiarni. Opowiedzieli nam o mieście i lokalnych problemach oraz o podstawach swoich działań w ramach akcji.

Więcej o działaniach Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych INNOWATOR – tutaj

Więcej relacji z wizyt koordynatorów akcji u jej uczestników – tutaj