Pomiń menu

Warsztaty w Tychach – 21 czerwca 2009

 

W ubiegłą niedzielę (21.06) w hotelu Flora w Tychach odbył się jeden z trzech zaplanowanych na czerwiec warsztatów regionalnych w ramach akcji „Masz głos, masz wybór”. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele siedmiu organizacji uczestniczących w naszej akcji, głównie z terenu województwa śląskiego i okolic. Zostaną one wymienione w dalszej części tekstu.

Na spotkaniu omówiliśmy debaty, jakie zorganizowali obecni na spotkaniu uczestnicy i wspólnie staraliśmy się wypracować metody rozwiązania problemów, jakie pojawiały się przy ich planowaniu. Szczególną uwagę poświęciliśmy też tematowi miejskich jednostek pomocniczych samorządu – radom dzielnic i osiedli – i temu jak sprawić, aby zaczęły one sprawnie funkcjonować. Dużą część spotkania poświęciliśmy wysłuchaniu częstochowskich uczestników akcji ze Stowarzyszenia Progresja i Stowarzyszenia Projekt:Polska, którzy opowiadali o tym, jak udaje im się dzięki akcji rozwiązywać problemy miasta. Wkrótce zamieścimy ich relację na naszej stronie w dziale poświęconym dobrym praktykom.

Na koniec spotkania rozmawialiśmy o działaniach prowadzonych w Tychach z członkami stowarzyszenia „Tychy Naszą Małą Ojczyzną” – będącego gospodarzem spotkania.

Bardzo dziękujemy wszystkim członkom stowarzyszenia "Tychy Naszą Małą Ojczyzną" za gościnę i pomoc w przygotowaniu spotkania.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele następujących organizacji:

Tychy Naszą Małą Ojczyzną – Tychy – zobacz profil
Mieszkańcy Rzeczypospolitej Polskiej – Sosnowiec – zobacz profil
Moje Miasto – Rydułtowy – zobacz profil
OSP w Turze Górnym – Michałów – zobacz profil
Polska Sahara – Klucze – zobacz profil
Stowarzyszenie Progresja – Częstochowa – zobacz profil
Stowarzyszenie Projekt:Polska – Częstochowa – zobacz profil

A w trakcie przerwy w warsztatach spotkaliśmy w hotelowej restauracji kilku znanych polskich piłkarzy, miedzy innymi Jerzego Dudka i Jakuba Błaszczykowskiego, z którymi część uczestników zrobiła pamiątkowe zdjęcia:)