Pomiń menu

Masz głos on tour: Warszawa-Praga Południe – 5 listopada 2009

Wieczorem 5 XI udaliśmy się na najbliższą wizytę, ze wszystkich, które odbyliśmy. Pojechaliśmy na warszawska Pragę Południe do Centrum Promocji Kultury na ul. Podskarbińskiej 2, gdzie Stowarzyszenie Promocji Grochowa organizowało „Praską Kawiarnię Obywatelską” upamiętniającą 20-lecie powstania samorządu na Pradze Południe.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Komitety Obywatelskie’89 – Kawiarnie Obywatelskie’09 – warszawski projekt samorządowy” – będącego częścią akcji Masz głos, masz wybór. Oprócz mieszkańców zaproszeni zostali przedstawiciele obecnych władz samorządowych dzielnicy, jak również członkowie Komitetów Obywatelskich, które w 89 roku tworzyły podwaliny przyszłego samorządu. Na Sali obecni byli kolejni burmistrzowie Pragi Południe.

Podczas trzech godzin trwania kawiarenki toczyły się rozmowy na temat ostatnich dwudziestu lat na terenie dzielnicy, pokazana została prezentacja multimedialna prezentująca zmiany jakie zaszły w tym czasie, stworzono również przestrzeń do swobodnego zadawania pytań obecnemu burmistrzowi jak i jego poprzednikom. Wszystko odbyło się w swobodnej kawiarnianej atmosferze, wszyscy goście poczęstowani zostali kawą, herbatą i kawałkiem szarlotki.

Więcej relacji z wizyt koordynatorów akcji u jej uczestników – tutaj