Pomiń menu

Wspólnie dla Świętochłowic

Fundacja „Wspólne Świętochłowice” już w czerwcu rozpoczęła swoje zmagania w walce o tytuł Super Samorząd 2011.

To świetna inicjatywa, pozwalająca na aktywizację mieszkańców i zainteresowanie ich sprawami swojego miasta – przekonuje Zbigniew Nowak, miejscowy radny.

Planujemy zrealizować wszystkie zadania, które organizatorzy przewidzieli w tegorocznej akcji.  To pozwoli nam uzyskać nominację do nagrody. Aby realnie o nią powalczyć chcemy zachęci do udziału jak największą ilość radnych oraz mieszkańców, dla których przede wszystkim podejmujemy te działania. Przewidujemy także dodatkowe akcje, które mamy nadzieję, zwiększą nasze szanse – oznajmił Dariusz Jurczyk, prezes Fundacji. która jako jedna z niewielu uczestników spełniła wymagany warunek wprowadzenia w życie zarządzenia usprawniającego komunikację w gminie.

Świętochłowice w pierwszej kolejności postawiły na poprawę przepływu informacji pomiędzy lokalnymi władzami, a mieszkańcami. Postanowiono ujednolicić adresy mailowe dla wszystkich Radnych w domenie swietochlowice.pl oraz wprowadzić imienne oznaczenie skrzynek pocztowych, mieszczących się w Urzędzie Miasta. Zaplanowano również przeprowadzenie ankiet, które miałyby pomóc w diagnozie problemów i potrzeb Świętochłowiczan.

Również młodzież ma zostać włączona do akcji. W najbliższym czasie ma odbyć się debata oksfordzka. Na otwartym spotkaniu w Komisji Edukacji  młodzi ludzie będą mogli porozmawiać ze swoimi radnymi.

Działania Fundacji „Wspólne Świętochłowice” w ramach Super Samorządu honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Dawid Kostempski. Istnieje szansa, że TV Silesia nakręci reportaż na ten temat, a swojego wsparcia ma udzielić telewizja miejska.