Pomiń menu

Samorządy przychylne akcji "Masz głos, masz wybór"

Inicjatorzy akcji „Masz głos, masz wybór”, otrzymują kolejne deklaracje chęci udziału w niej samorządów lokalnych. W ostatnich dniach napisali do nas m.in. prezydent Torunia, burmistrzowie Lęborka i Cieszyna, a także wójt Brennej.

Michał Zaleski, prezydent Torunia, w którym akcja „Masz głos, masz wybór” prowadzona jest już od 2006 roku, pisze m.in.:

Pragnę podkreślić, że dotychczasowa współpraca z toruńskimi koordynatorami Państwa akcji dostarczyła niejednej inspiracji w pracy samorządowej.

Wójt gminy Brenna, Iwona Szarek, stwierdza z kolei:

Aktywne włączenie się organizacji pozarządowych i nieformalnych grup obywateli, pozwoli niewątpliwie uzyskać odpowiedzi na nurtujące lokalną społeczność pytania, a z drugiej strony stanie się cenną bazą wiedzy dla władz samorządowych.

Cieszymy się z otwartości urzędów, chcących włączyć się w nasze działania. Mamy nadzieję, że w innych objętych akcją miejscowościach lokalne władze równie chętnie będą przychylnie patrzeć na działania, których celem jest zachęcanie obywateli do udziału w życiu publicznym (m.in. w wyborach samorządowych) oraz wzmacnianie – u wyborców i wybranych – poczucia współodpowiedzialności za decyzje dotyczące gminy.

O naszym liście do władz samorządowych można przeczytać tutaj.

Przeczytaj list od prezydenta Torunia (kliknij)
Przeczytaj list od burmistrza Cieszyna (kliknij)
Przeczytaj list od burmistrza Lęborka (kliknij)
Przeczytaj list od wójt Brennej (kliknij)