Pomiń menu

Zrobiliśmy film!

Zrobiliśmy film!

Kamery poszły w ruch! Uczestnicy akcji Masz Głos, partnerzy regionalni i organizator akcji wspólnie nagrali kadry do filmu "Tu Masz Głos". Wystarczyło rzucić hasło i w tydzień były 42 ujęcia! Skąd ta wyjątkowa akcja?

Chcieliśmy pokazać, że nawet w trudnym czasie – zakłóconym przez pandemię – współorganizujemy się i działamy lokalnie. W filmie „Tu Masz Głos” uczestnicy opowiedzieli o swoich aktywnościach sprzed pandemii i w jej trakcie, bo aż 60% działała nawet w czasie największych obostrzeń.

Filmowanie łączy

„Tu Masz Głos” trawa ok. 5 minut, ale przygotowanie go zajęło więcej. Podjęliśmy się takiego wyzwania po raz pierwszy i okazało się ono świetną okazją do integracji w warunkach, gdy jesteśmy ograniczeni do kontaktów zdalnych. Na naszym profilu na Facebooku utworzyliśmy wydarzenie, w którym uczestnicy akcji Masz Głos publikowali nagrane przez siebie kadry. Zasypali nas pomysłowymi, zabawnymi scenami – rymowaną frazą, zjeżdżaniem po linie z drzewa, aktorskim gestem.

Za nagranie kadrów dziękujemy: Annie Marii Szymkowiak, Anecie Brdyś,  Irinie Brovko, Alicji Rymszewicz, Małgorzacie Szymczyk-Karnasiewicz, Educentrum Kobyłka, Katarzynie Mazur-Kowalewskiej i Krzysztofowi Antczkowi, Grażynie Bialik, Sylwii Kaszubie, Teresie Rysztak, Darii Annie Trembowskiej, Krystynie Adamenko, Barbarze Łasińskiej, Małgorzacie Łosiewicz, Barbarze Mońko, Robertowi Niedzwieckiemu, Pawełowi Pietrzakowi, Beacie Jakubiak, Małgorzacie Majchrzyckie, Iwonie Morawskie, Katarzynie Zawadzkie, Annie Okuniewicz, Adriannie Żanie Szafrudze, Igorowi Horków, Wiolce Piwowarskiej, Stowarzyszeniu Przyjaciół Niewodnicy, Maksowi Janickiemu, Kajce Janickiej, Aleksandrze Kruszewskie, Jackowi Piwowarskiemu, Małgorzacie Cios, Annie Gorczyńskie, Aleksandrze Pollo, Łucji Kucmin-Węglarczyk, Bożenie Woli, Katarzynie Skucińskiej, Tomaszowi Lalikowi.

O realizację i montaż całości dbali: Słucham i rysuję oraz Stanisław Zarychta z offgreed – dziękujemy!

Zanim będzie gala

Na premierę internetowego filmu „Tu Masz Głos” wybraliśmy dzień, kiedy w normalnych warunkach miała odbyć się gala Super Samorząd na Zamku Królewskim w Warszawie. W tym roku planujemy ją jesienią. Tymczasem łączymy się chmurokdymkiem i cieszymy wspólnym filmem!

muzyka w filmie: MagikStudio – Happy Baby