Pomiń menu

Samouczek działania w akcji. Szósty krok – działajcie i chwalcie się osiągnięciami!

Zebraliście grupę osób chętnych do działania. Dowiedzieliście się, czego chcą wasi sąsiedzi i sąsiadki. Spotkaliście się z nami i z innymi uczestnikami akcji na spotkaniach regionalnych. Zaplanowaliście pracę. Nawiązaliście współpracę z władzami i z mediami. Co dalej....?

krok w akcjiCóż… Szczerze mówiąc, na tym etapie nie możemy doradzić wam nic więcej, jak tylko – zakasajcie rękawy i realizujcie swój harmonogram działań!

Ale uwaga – bardzo chciałybyśmy wiedzieć i widzieć, co się u was dzieje. Możemy oczywiście same pisać wiadomości na stronę internetową i na facebooka. Ale codziennie liczymy na to, że w kokpicie zastaniemy także newsy i zdjęcia od was, które urozmaicą i poszerzą ten niewielki wycinek akcji, który zobaczyć możemy z perspektywy naszego warszawskiego biura. Chciałybyśmy mieć magiczną kulę i widzieć przez nią, co robicie u siebie. Zamiast tego mamy okno, przez które widać najdalej Targówek. Mamy telefony, ale nie zdołamy zadzwonić do was wszystkich. Mamy internet, ale nie zdążymy sprawdzić wszystkich nowości na waszych stronach internetowych, profilach na facebooku, nie dotrze do nas wszystko, co mówią lub piszą o was w mediach. Nie damy rady wyszukać wszystkich zdjęć z waszych działań. Dlatego tak ważne jest to, byście sami i same opisywali, co robicie, czym się zajmujecie, robili zdjęcia (!) i dodawali newsy na naszą wspólną stronę. Pokażcie nam, jak akcja wygląda „w terenie”. Za pośrednictwem strony opowiedzcie innym uczestnikom, co wam się udało albo z czym się zmagacie. Inspirujcie się nawzajem. No i wreszcie – chwalcie się sukcesami, bo przecież komuś chcemy w czerwcu przyznać nagrodę Super Samorządu!

Tutaj mały przewodnik, jak krok po kroku dodać informację i zdjęcia na stronę.

Poprzednie kroki w akcji:

Pierwszy krok w akcji

Drugi krok w akcji

Trzeci krok w akcji

Czwarty krok w akcji

Piąty krok w akcji