Pomiń menu

Stop prześladowaniom węgierskich organizacji pozarządowych!

Od czasu reelekcji, węgierski rząd rozpoczął anty-kampanię dotyczącą wiarygodności węgierskich organizacji pozarządowych i stara się zdobyć kontrolę nad ich - niezależnym od rządu - finansowaniem. Weź udział w akcji 12 czerwca i okaż solidarność z węgierskimi organizacjami pozarządowymi!

Kiedy: 12 czerwca o godz. 9.00.

Co trzeba zrobić: Aby wziąć udział w akcji należy umieścić na swojej stronie lub na FB czy w innych mediach społecznościowych czarny kwadrat jako obrazek  i poniższy apel.

TREŚĆ APELU:

Stop prześladowaniom węgierskich organizacji pozarządowych!

Od czasu reelekcji, węgierski rząd rozpoczął anty-kampanię dotyczącą wiarygodności węgierskich organizacji pozarządowych i stara się zdobyć kontrolę nad ich – niezależnym od rządu – finansowaniem.

Uważamy, że dynamiczne i niezależne społeczeństwo obywatelskie odgrywa zasadniczą rolę w utrzymaniu demokratycznego porządku i zachowaniu równowagi pomiędzy władzą a obywatelami.

Jak pokazuje przykład Putinowskiej Rosji, nękanie sektora obywatelskiego może łatwo prowadzić do kryminalizacji organizacji pozarządowych i skutecznie utrudnia ich pracę.

Jesteśmy solidarni z węgierskimi organizacjami pozarządowymi i wzywamy rząd węgierski oraz wszystkie inne rządy do powstrzymania się od prześladowania społeczeństwo obywatelskiego!

Żródło: http://watchdog.org.pl

 

List solidarności z Węgrami podpisany i przyjęty przez operatorów programów NGO z EEA Grants (wersja polska).

List solidarności z Węgrami podpisany i przyjęty przez operatorow programow NGO z EEA Grants (wersja angielska).