Pomiń menu

Super Samorząd 2019

Akcja

Edycja 2018/2019 akcji Masz Głos dobiega końca - przed nami rozdanie nagród Super Samorząd 2019!

Gdzie udało się zrealizować pomysły dzięki udanej współpracy społeczności z lokalnymi władzami? Który samorząd (czyli cała wspólnota samorządowa, a nie tylko jej reprezentacja w organach władz) zostanie „Super Samorządem”? Już niebawem poznamy odpowiedzi na te pytania – rozdanie nagród Super Samorząd 2019 coraz bliżej!

Tegoroczna odsłona przyznawanej od 2011 r. nagrody Super Samorząd będzie wyjątkowa. Po pierwsze, w tym roku Fundacja im. Stefana Batorego obchodzi 30-lecie swojej działalności, co stanowić będzie ważny kontekst rozdania nagród Super Samorząd 2019. Po drugie, dla przebiegu tej edycji akcji Masz Głos duże znaczenie miały jesienne wybory samorządowe, które w wielu miejscach doprowadziły do zmian osób zasiadających w organach lokalnych władz, zmieniając często także ich stosunek do oddolnej działalności społecznej. Po trzecie natomiast, szykujemy dla Was w tym roku pewną niespodziankę, ale o tym dowiecie się za kilka dni. 🙂

Już 15 maja, a więc za niecały tydzień, ogłosimy, kto otrzymał nominację do nagrody Super Samorząd 2019. Nominowanymi są zarówno uczestniczące w tej edycji akcji organizacje i grupy nieformalne, jak i współpracujące z nimi władze samorządowe.

Laureatów nagrody poznamy natomiast 7 czerwca podczas Gali Super Samorząd 2019 w Zamku Królewskim w Warszawie.

Laureatów nagrody wyłoni Jury w składzie:

  • Mikołaj Cześnik (członek zarządu Fundacji im. Stefana Batorego),
  • Katarzyna Kubicka-Żach (redaktorka prowadząca sekcję Samorząd i administracja portalu Prawo.pl),
  • Sędzia Jerzy Stępień (były przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego).

 

Rozdanie nagród Super Samorząd to podsumowanie edycji 2018/2019 akcji Masz Głos organizowanej przez Fundację im. Stefana Batorego i realizowanej wraz z partnerami: Fundacją Aktywności Lokalnej, Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej BONA FIDESStowarzyszeniem Homo Faber oraz Stowarzyszeniem POLITES.

Partnerem nagrody Super Samorząd 2019 (fundatorem części nagród rzeczowych) jest Wolters Kluwer.

Patronat medialny nad nagrodą Super Samorząd 2019 objęły portale: Prawo.pl oraz ngo.pl