Pomiń menu

Super Samorząd 2020

Super Samorząd 2020

20 listopada poznamy laureatów nagrody Super Samorząd 2020. Jury: Jerzy Stępień, Katarzyna Kubicka-Żach, Mikołaj Cześnik, wybrało 7 laureatów spośród 121 grup aktywnie uczestniczących w akcji Masz Głos 2019/2020.

To już dziewiąta edycja nagrody, której wyniki ogłosimy na fanpage’u akcji Masz Głos Fundacji Batorego. Z uczestnikami programu i specjalnymi gośćmi spotkamy się w 20 listopada – w dniu wyników – o 19.00 na spotkaniu ZOOM.

Kto zwycięzcą?

Na nagrodę mają szansę ci uczestnicy akcji Masz Głos, którzy w edycji 2019/2020 zrealizowali działanie lokalne we współpracy z władzą samorządową. Mogło ono dotyczyć animacji środowiska lokalnego, ochrony środowiska, monitoringu władzy, miejsc sąsiedzkich etc. Temat właściwie jest bez znaczenia, jeśli chodzi o kryteria nagrody, bo inicjatywy uczestników akcji Masz Głos wynikają z lokalnych potrzeb i są odpowiedzią na nie. Każde działanie jest więc potrzebne i ważne. W kontekście Super Samorząd liczy się współpraca w działaniu, przełamywanie bariery „my” (mieszkanki, mieszkańcy) – „oni” (władza).  Zgodnie z mottem nagrody: „samorząd to wspólnota” – ważne jest poczucia odpowiedzialności za otoczenie i współdziałanie.

Siła wspólnot

Covid, który wpłynął na przebieg akcji Masz Głos 2019/2020, jeszcze wyraźniej pokazał siłę i wartość wspólnot lokalnych – ich samoorganizację, samodyscyplinę. solidarność. Uczestnicy programu szybko przeorientowywali swoje działania i dostosowali do nowych, trudnych warunków; jedna trzecia musiała zawiesić działania. Dlatego na nagrodę Super Samorząd w tym roku ma szansę aż 121 aktywnych uczestników. Działają we wszystkich województwach, a 7. laureatów, których wybiera jury nagrody, dołączy do grona dotychczasowych 49 zwycięzców. Sylwetki nagradzanych i opis ich działań można zobaczyć na mapie nagrodzonych.

*

Patronat medialny nad nagrodą Super Samorząd mają: serwis Prawo.pl oraz portal ngo.pl. Partnerem medialnym akcji Masz Głos (organizatora akcji) i nagrody Super Samorząd jest Wolters Kluwer Polska