Pomiń menu

Webinarium: „Design Thinking w działaniach społecznych”

Webinarium: „Design Thinking w działaniach społecznych”

Zapraszamy na webinarium w ramach akcji Masz Głos, organizowane w czwartek 24 października o 19:00. Tym razem opowiemy o zastosowaniu jednej z popularniejszych metod projektowych do działań społecznych.

Design Thinking to metoda wytwarzania innowacyjnych produktów i usług, wykorzystywana przede wszystkim w biznesie, zwłaszcza w branży nowych technologii (ICT). Można ją jednak skutecznie wprowadzać do działań i konsultacji społecznych.  O czym będziemy mówić na webinarium?

  • Czym jest metoda Design Thinking?
  • Jakie są etapy pracy w Design Thinking?
  • Jak można zastosować tę metodę w działaniach społecznych?
  • Prezentacja materiałów Z Design Thinking z Centrum Edukacji Obywatelskiej (do wykorzystania w działaniach – materiały są udostępnione na wolnej licencji)

Udział w webinarium jest bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się pod poniższym linkiem:

Zarejestruj się na webinarium

…a następnie w czwartek, 24 października o 19:00 wejść na webinarium, klikając na link otrzymany w e-mailu potwierdzającym rejestrację.

Webinarium poprowadzi:

dr Katarzyna Sztop-Rutkowska – socjolożka łącząca naukę z działaniem praktycznym. Pracuje na Uniwersytecie w Białymstoku, w Instytucie Socjologii. Zainicjowała i obecnie zarządza Fundacją Laboratorium Badań i Działań Społecznych „SocLab”, w której zajmuje się kwestiami partycypacji społecznej, nowych technologii i budowania mostów porozumienia między mieszkańcami a władzami lokalnymi. Koordynuje akcję Masz Głos 2019/2020 w województwach: podlaskim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim. Absolwentka studiów podyplomowych z marketingu internetowego na Politechnice Białostockiej. Certyfikowana trenerka – od lat szkoli samorządowców, nauczycieli i społeczników. Ostatnio wprowadza metodę Design Thinking do konsultacji społecznych i działań w akcji Masz Głos. Absolwentka XI edycji Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.  W 2018 roku, jako druga kobieta w historii Białegostoku, kandydowała na urząd prezydenta miasta. Jest liderką lokalnego ruchu społecznego „Inicjatywa dla Białegostoku”.

  • Źródło do materiałów, na których będziemy pracować podczas webinarium:

https://www.szkolazklasa.org.pl/materialy/desigh-thinking-edukacji/

Są to materiały przygotowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej do pracy w szkole. Można z nich korzystać jednak szerzej, w innych działaniach społecznych.