Pomiń menu

Zapisz się na webinarium 22 czerwca!

Zapisz się na webinarium 22 czerwca!

Mimo regulacji prawnych i Ustawy o dostępności, organizatorzy różnych wydarzeń zapominają o przygotowaniu ich też z myślą o udziale osób ze zróżnicowanymi potrzebami. Jak zorganizować śniadanie obywatelskie czy festyn, by bez trudności uczestniczyły w nim osoby z niepełnosprawnościami?

Sprawa dostępności przestrzeni nabiera szczególnej aktualności przed sezonem wakacyjnym, gdy w naszym miejscowościach i gminach będzie działo się dużo. Ważne, aby działo się dla wszystkich w równym stopniu. Dlatego podczas webinarium wyjaśnimy:

  • co to jest „dostępność” i czemu ma służyć,
  • zobowiązania organizatorów wynikające z przepisów prawa,
  • jak w praktyce wygląda organizacja wydarzeń włączających osoby z niepełnosprawnościami.

 Zapisz się i w środę 22 czerwca o 19:00 dołącz do wydarzenia, klikając link otrzymany w e-mailu potwierdzającym rejestrację. Udział jest bezpłatny.

Webinarium prowadzi:

Krzysztof Wostal od lat związany z akcją Masz Głos, działacz społeczny, współzałożyciel Polskiej Fundacji Osób Słabosłyszących i Fundacji Transgresja, specjalista z zakresu dostępności, praktyk stosowania rozwiązań dla ludzi ze zróżnicowanymi potrzebami, prowadzący badania z zakresu dostępności w jednostkach samorządowych województwa śląskiego.