Pomiń menu

Webinarium: jak poprawić usługi transportowe dla lokalnej społeczności

Webinarium: jak poprawić usługi transportowe dla lokalnej społeczności

Wykluczenie komunikacyjne dotyczy ponad 13 mln Polaków, choć transport publiczny to standard w naszej części świata, a dostęp do niego jest prawem tak podstawowym jak prawo do podstawowej edukacji czy ochrony zdrowia. Podczas najbliższego webinarium akcji Masz Głos powiemy, co można zrobić, aby lokalna społeczność zmniejszyła dokuczliwość problemu. Zapraszamy już 27 października o 19:00.

Podczas webinarium wskażemy na najważniejsze trudności związane z organizowaniem sieci połączeń komunikacji zbiorowej na terenie gmin i powiatów i jak można je pokonać. Omówimy m.in.:

  • kto odpowiada za organizację publicznego transportu zbiorowego,
  • plany transportowe i kto je sporządza,
  • Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych, refundację ulg ustawowych,
  • standardy nowoczesnego transportu na terenach wiejskich – jak o niego walczyć (krok po kroku) i ile to kosztuje,
  • dlaczego tak ważne jest włączanie mieszkanek i mieszkańców, nie tylko tych którzy będą z niego korzystać.

 Zapisz się i w czwartek 27 października o 19:00 dołącz do wydarzenia, klikając link otrzymany w e-mailu potwierdzającym rejestrację. Udział jest bezpłatny.

Webinarium prowadzi:

Piotr Rachwalski – prezes PKS SŁUPSK, ekspert, manager i promotor transportu publicznego – autobusowego i kolejowego. W przeszłości związany jako prezes z NORD EXPRESS i Kolejami Dolnośląskimi. Stworzył Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, zajmujący się wdrażaniem nowoczesnych, alternatywnych i prospołecznych rozwiązań w transporcie oraz kreowaniem świadomości społecznej. Jest inicjatorem i współzałożycielem Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych, organizatorem i uczestnik wielu konferencji i sympozjów, ekspert, doradca i konsultant (m.in.: doradza w programach transportowych Funduszu Szwajcarskiego).