Pomiń menu

Webinarium: Jak teraz pomóc seniorom?

Webinarium: Jak teraz pomóc seniorom?

Seniorzy potrzebują szczególnej opieki w tych dniach. Jednak trzeba przy tym ostrożności, bo są grupą, dla której wirus jest wyjątkowo groźny. Jak pomagać, by nie narażać i nie zaszkodzić – opowiemy podczas webinarium już w czwartek 26 marca o 19:00. Zapraszamy!

Webinarium skierowane jest do osób, które chcą pomagać seniorom – do wolontariuszy, aktywistów, ale też po prostu sąsiadów, członków rodziny. Ekspertka, Małgorzata Stanowska, najpierw przybliży uczestnikom świat osób starszych – jak myślą i czują zwłaszcza w obecnej sytuacji. W dalszej części opowie:

  • jak dotrzeć do starszych osób, które żyją samotnie;
  • jak wspierająco rozmawiać z seniorami;
  • formy pomocy: żywnościowa, lekarstwa, środki higieniczne, sprawy bieżące;
  • o zasadach bezpiecznej pomocy;
  • i czy można realnie pomóc przez Internet.

Aby wziąć udział w webinarium, trzeba zarejestrować się pod linkiem:

Zarejestruj się na webinarium

i w czwartek 26 marca o 19:00 dołączyć do webinarium, klikając na link otrzymany w e-mailu potwierdzającym rejestrację. Udział w webinarium jest bezpłatny.

Webinarium organizowane jest przez platformę Zwolnieni z Teorii we współpracy z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich i akcją Masz Głos Fundacji Batorego.

Webinarium poprowadzi:

Małgorzata Stanowska – wiceprezydentka AIUTA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Uniwersytetów Trzeciego Wieku); inicjatorka i koordynatorka wielu międzynarodowych projektów kształcenia ustawicznego w programach Grundtvig, Socrates, Erasmus+ oraz RITA. Wykładowczyni i redaktorka publikacji z zakresu edukacji i aktywizacji osób starszych. Koordynatorka ogólnopolskiego programu „Seniorzy w Akcji” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”. Członkini Komisji ds. Osób Starszych przy Rzeczniku Praw Obywatelskich.

Zachęcamy do zapoznania materiału „Koronawirus a osoby starsze”, przygotowanego przez Komisję Ekspertów ds. Osób Starszych przy Rzeczniku Praw Obywatelskich

Apel Rzecznika Praw Obywatelskich do rodzin i sąsiadów Seniorów