Pomiń menu

Webinarium: jak mówić do ludzi, aby łączyć, a nie dzielić?

Webinarium: jak mówić do ludzi, aby łączyć, a nie dzielić?

Mówienie przestało być proste. W zmieniającym się i zróżnicowanym społeczeństwie czas porzucić schematy, jeśli zależy nam na porozumieniu, niezależnie od poglądów. Jest to tak samo ważne w komunikacji z władzą, zwłaszcza dla osób działających na rzecz zmiany. Jak stosować język bez przemocy, zapraszający do kontaktu? Zapraszamy na webinarium 23 listopada!

Przybliżymy założenia języka włączającego i zastanowimy się, kiedy możliwa jest dobra komunikacja. Szczególnie ważnym wątkiem będzie komunikacja z władzami samorządowymi. Będziemy pracować z konkretnymi przykładami i sytuacjami komunikacyjnymi, w kontekście których poznamy:

  • założenia Komunikacji bez Przemocy,
  • sposoby włączania grup narażonych na wykluczenie w dialog z władzami samorządowymi,
  • podstawowe założenia języka inkluzywnego,
  • metody radzenia sobie w sytuacjach trudnych komunikacyjnie

Uczestnicy otrzymają narzędzia pomocne w wypracowaniu własnego stylu nieprzemocowej, otwartej i włączającej komunikacji.

 Zapisz się i we wtorek 23 listopada o 19:00 dołącz do wydarzenia, klikając link otrzymany w e-mailu potwierdzającym rejestrację. Udział jest bezpłatny.

Webinarium prowadzi:

Jolanta Prochowicz, szkoleniowczyni z zakresu kompetencji międzykulturowych, języka inkluzywnego, komunikacji bez przemocy, ekspertka ds. komunikacji międzykulturowej. Od 12 lat związana z organizacjami pozarządowymi specjalizującymi się w obszarze praw człowieka. Nauczycielka szkolna i akademicka.