Pomiń menu

Zapraszamy na szkolenie on-line: uczestnictwo mieszkańców w kształtowaniu przestrzeni publicznej

We wtorek 10 stycznia o godzinie 18.00 w ramach akcji Masz Głos zapraszamy na drugie szkolenie on-line poświęcone tematyce przestrzeni publicznej.  Skupimy się na wpływie mieszkańców na przestrzeń publiczną. Omówione zostaną aspekty formalne, standardy i narzędzia uczestnictwa mieszkańców w kształtowaniu przestrzeni. Szkolenie organizujemy razem z Wszechnica.org.pl.

Poprzednie webinarium dotyczące planowania przestrzennego w gminach skupiło się przede wszystkim na kwestiach prawnych i proceduralnych związanych ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz na planach zagospodarowania przestrzennego w gminie (nagranie z pierwszego webinarium do obejrzenia tutaj).

Tym razem Paweł Jaworski przybliży narzędzia, jakimi dysponują mieszkańcy chcący zmieniać przestrzeń w swojej gminie. Spojrzymy na przestrzeń gminy oczami mieszkańca, który ma pomysły i chce je zrealizować. Poznamy sposoby włączania mieszkańców w dyskusje o przestrzeni w gminie i w planowanie większych i mniejszych elementów przestrzeni takich jak skwery, parki, place zabaw czy siłownie plenerowe oraz dowiemy się, jakie wymogi prawne i formalne są z tym związane.

Webinarium będzie poruszało następujące kwestie:
– w jaki sposób możemy zmieniać przestrzeń swojej gminy?
– jakie są dostępne drogi postępowania w zależności od typu i skali projektu?
– od czego warto rozpocząć własne działania w przestrzeni?
– jakie są kroki w poszczególnych procedurach?
– na czym polega współpraca z urzędami i kiedy jest ona potrzebna?
– w jaki sposób i dlaczego warto angażować innych mieszkańców gminy we współpracę?

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejsza rejestrację. Udział w webinarium jest bezpłatny, wystarczy dostęp do internetu. Szkolenie potrwa ok. 90 minut. Całość będzie nagrywana do celów archiwizacyjnych.

Prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się pod poniższym linkiem:

https://maszglos.clickmeeting.pl/uczestnictwo-mieszkancow-w-ksztaltowaniu-przestrzeni-publicznej/register

Następnie we wtorek, 10 stycznia od 17.30 należy kliknąć w poniższy link:

https://maszglos.clickmeeting.com/uczestnictwo-mieszkancow-w-ksztaltowaniu-przestrzeni-publicznej

Prowadzenie: Paweł Jaworski – z wykształcenia architekt i filozof, zawodowo zajmuje się planowaniem przestrzennym. Przygotowuje i prowadzi warsztaty projektowe metodami partycypacyjnymi. Członek Zarządu Fundacji Napraw Sobie Miasto i  Zarządu Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich w Katowicach, stały współpracownik czasopisma Autoportret, wydawanego przez Małopolski Instytut Kultury.

logo-podstawowe

 

Prosimy o przekazanie zaproszenia do udziału w szkoleniu także radnym, wójtom i burmistrzom, z którymi współpracujecie!

Serdecznie zapraszamy!