Pomiń menu

Zapisz się na webinarium!

Webinaria
Zapisz się na webinarium!

Są wsie i miejscowości w Polsce, w których niewiele się dzieje, bo przeszkodą jest nie tyle bierność mieszkańców, co brak miejsca, gdzie mogliby zorganizować spotkanie. Samorząd gminy i powiatu może pomóc pozyskać takie lokum. W jaki sposób? Zapraszamy na nasze specjalne webinarium 23 lutego o 19:00, które organizujemy przy okazji zapisów do akcji Masz Głos!

Podczas webinarium opowiemy o tym, jak poradzić sobie z formalnymi i nieformalnymi trudnościami związanymi z wykorzystywaniem przestrzeni publicznej do prowadzenia działań przez organizacje i grupy nieformalne:

  • jak sprawdzić, jakimi lokalami dysponuje samorząd i jakie są zasady ich udostępniania,
  • jakie kroki trzeba podjąć, aby zapewnić sobie przestrzeń wspólną,
  • jakie normy prawne regulują ten obszar działania samorządu i jakie są procedury dostępu do lokali będących jego własnością,
  • jakie są praktyki i jak mogłyby wyglądać, gdyby współpraca między władzami a mieszkańcami przebiegała sprawnie.

 Zapisz się i w czwartek 23 lutego o 19:00 dołącz do wydarzenia, klikając link otrzymany w e-mailu potwierdzającym rejestrację. Udział jest bezpłatny.

Webinarium prowadzi

Dariusz Kraszewski – działacz społeczny, wieloletni współpracownik Fundacji im. Stefana Batorego, były radny i przewodniczący rady gminy, zastępca wójta gminy. W swojej pracy łączy wiedzę z doświadczeniem w pracy w samorządzie na rożnych pozycjach.