Pomiń menu

Zlot Masz Głos online

Zlot Masz Głos online

Przed nami dwa wyjątkowe dni spotkań online. Na ostatniej prostej przed nominacjami do nagrody Super Samorząd podładujemy baterie do działania, uzupełnimy wiedzę o m.in. pozyskiwaniu funduszy, e-wolontariacie, sposobach wpływania na władzę lokalną, ale też o odpoczynku - jak to robić. 22 i 23 października bądźcie z nami!

Zlot Masz Głos online jest dwudniowym wydarzeniem dla uczestników naszego programu i sympatyków aktywności lokalnej. Dostęp do pełnej listy wydarzeń przekazujemy uczestnikom akcji Masz Głos w panelu pod przyciskiem „Formularz zapisów na Zlot”. Wystarczy się zalogować i wypełnić formularz. Uwaga: wszystkie wydarzenia pierwszego dnia (22 października) i Festiwal Porażek (23 października) odbywają się na jednym i tym samym linku – znajdziecie go w części wprowadzającej do formularza (prześlemy Wam ten link też w mejlu po wysłaniu formularza zapisów). Osoby spoza akcji Masz Głos mogą zapisywać się na wykłady i warsztaty pod tym linkiem. Zapraszamy!

Inauguracja

Złot ma wzmocnić uczestników programu na ostatnim odcinku pracy w tej edycji akcji Masz Głos i dodać wiatru w żagle przez nominacjami do nagrody Super Samorząd. Podczas inauguracji pierwszego dnia posłuchamy rozmowy Edwina Bendyka, prezesa Fundacji Batorego, z gościem specjalnym Zlotu – prof. Bogdanem de Barbaro, wybitnym psychiatrą i psychoterapeutą. Nasi goście porozmawiają o emocjach, na których rośnie aktywizm, jak ważna jest troska o energię do działania i jak realizować swoje projekty w sytuacji podziałów społecznych. Po tym spotkaniu zaprosimy uczestników do zabawy graficznej motywami Zlotu.

Dużo warsztatów

Drugiego dnia odbędą się aż 24 zajęcia: warsztaty, wykłady i spotkania z przedstawicielami władzy samorządowej, podczas których uzupełnimy wiedzę z różnych obszarów aktywizmu, m.in. komunikacji, finansowania, narzędzi partycypacji, angażowania mieszkańców do działania. Szczególną atrakcją będzie to, że część warsztatów poprowadzą sami uczestnicy akcji Masz Głos, którzy przez lata swojej działalności wyspecjalizowali się w rozmaitych dziedzinach i są gotowi podzielić się swoją wiedzą. Będą to: Krystyna Adamenko z Fundacji Pięknolesie, Anna Maria Szymkowiak z Fundacji Akceptacja, Barbara Łasińska ze Stowarzyszenie Razem dla Konarzewa, Waldemar Bukalski ze Stowarzyszenia Radomianie dla Demokracji, Marina Hulia z Dzieci z Dworca Brześć. Wśród ekspertów będą także koordynatorzy akcji Masz Głos i specjaliści specjalnie zaproszeni do udziału w Zlocie Masz Głos online. Zapisy na warsztaty odbywają się przez formularz dostępny w panelu pod przyciskiem „Formularz zapisów na zlot”. Wystarczy się zalogować. Uwaga – nie niektóre warsztaty jest ograniczona liczba miejsc.

Zobacz opis zajęć 23 października

Podbierz program całego Zlotu