Pomiń menu

Niemożliwe nabiera realnych kształtów

Niemożliwe nabiera realnych kształtów

Czas wolny mieszkanki i mieszkańcy Zalesia Gołczowskiego spędzali dotąd w prywatnych domach lub w pobliskim mieście. Dzięki zaangażowaniu społeczności i współpracy z władzami już w tym roku w Zalesiu rozpocznie się budowa świetlicy!

Zalesie Golczowskie (małopolskie) / 2018

Grupa nieformalna Razem dla Zalesia dołączyła do tegorocznej edycji akcji Masz Głos z zamiarem stworzenia miejsca integracji mieszkanek i mieszkańców. Za pomocą rozmów, spotkań i ulotek do swojego pomysłu przekonali innych mieszkańców. Decyzją lokalnej społeczności środki z funduszu sołeckiego przeznaczono właśnie na budowę świetlicy. Pod wnioskiem o zabezpieczenie w budżecie gminy środków na budowę świetlicy zebrano 170 podpisów, a w dotyczącym tej kwestii spotkaniu dla mieszkańców wzięło udział aż 45 osób! Grupa trzykrotnie spotkała się z władzami gminy, w tym z wójtem, w efekcie czego także przedstawiciele władz poparli budowę świetlicy, wpisali ją w budżet i zadeklarowali pomoc przy pozyskiwaniu kolejnych funduszy. Budowa świetlicy ruszy jeszcze w tym roku. Wspólne działanie zintegrowało i pobudziło mieszkańców. Biorą udział w kolejnych spotkaniach, prowadzą diagnozę lokalną i angażują się w planowanie działalności świetlicy.

Mieszkańcy Zalesia od kilkudziesięciu lat bezskutecznie zabiegali o budowę świetlicy. To, co wydawało się niemożliwe, nabrało realnych kształtów. Dzięki udziałowi w akcji Masz Głos sprawa nabrała rozpędu – podsumowuje Anna Knapik, członkini grupy Razem dla Zalesia.