Pomiń menu

Witajcie w naszej bajce

Witajcie w naszej bajce

W sołectwie Radomyśl sołtys wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami, w tym dziećmi, zagospodarowali niewykorzystany teren we wsi.

Radomyśl, gmina Grzmiąca (zachodniopomorskie) / 2017

Mieszkańcy i mieszanki Radomyśla, przy wsparciu sołtysa, już od kilku lat decydują o swoim otoczeniu m.in. korzystając z funduszu sołeckiego. W tym roku w uatrakcyjnienie swojego miejsca zamieszkania włączyły się także dzieci. Początkiem działań była diagnoza społeczna w formie konkursu plastycznego „Bajkowy Plac”. Dzieci narysowały, jak ich zdaniem powinno się zagospodarować pusty teren we wsi. Podczas spotkań wiejskich mieszkańcy i mieszkanki zaplanowali dalsze kroki. Wspólnymi siłami wyrównali plac i wykarczowali krzaki. Dzięki udziałowi przedstawicieli wsi w sesji rady gminy oraz dzięki spotkaniom z przewodniczącym rady gminy, z byłą sołtyską wsi i z wójtem pomysł uzyskał poparcie władz lokalnych. Sprawą zainteresował się także redaktor regionalnej gazety i na bieżąco informował o postępach prac. Kolejnym krokiem będzie opracowanie profesjonalnego projektu zabudowy placu, który architekt przygotuje wspólnie ze społecznością. Co jest najważniejszym efektem tegorocznych działań?

Przekonanie władz gminy, że współpraca daje dużo satysfakcji i zadowolenia, że razem zrobimy bardzo dużo – odpowiada sołtys wsi Tadeusz Hapyn.

Jak widać, dobra współpraca z władzami możliwa jest nie tylko w bajkach.