Pomiń menu

Wszyscy patrzą w jednym kierunku

Wszyscy patrzą w jednym kierunku

Młodzi ludzie związani ze świetlicą prowadzoną w Sejnach przez Stowarzyszenie Origo udowodnili, że nie tylko dorośli „mają głos”. Namówili mieszkańców i lokalne władze do utworzenia Społecznego Ogrodu przy Ośrodku Kultury w Sejnach.

Sejny (podlaskie) / 2018

Plan budowy Ogrodu Społecznego młodzi ludzie zaczęli od spotkania z ekspertem akcji Masz Głos oraz od zebrania pomysłów i budowy makiety ogrodu, przy czym uwzględniono potrzeby dzieci, dorosłych i seniorów. Pomysł został pozytywnie przyjęty przez mieszkańców – aż 25 osób wzięło udział w spotkaniu, podczas którego przedyskutowano uwagi i wybrano najlepsze miejsce na ogród. Również władze okazały się otwarte na współpracę – burmistrz i dyrektor Ośrodka Kultury nie tylko poparli pomysł, brali udział w spotkaniach i pomogli ze sprawami formalnymi, ale także wzbogacili plany – burmistrz zorganizował oświetlenie, a dyrektor zaproponował ekran do wyświetlania filmów na ścianie budynku. Budowa ogrodu odbyła się wspólnymi siłami – młodzi ludzie sprzątali teren, dyrektor osobiście zmontował huśtawkę, a mieszkańcy przynieśli sadzonki. Ogród otwarto 14 kwietnia – zaledwie półtora miesiąca od budowy makiety! Dzięki wspólnej budowie ogrodu młodzi ludzie i wszyscy mieszkańcy poczuli, że mogą zmieniać swoje otoczenie.

 Mamy nadzieję na kontynuację podjętej współpracy i wakacyjne plany na pokazy kina plenerowego, warsztaty dla dzieci i spektakle teatralne w Ogrodzie. Dodatkowo chcemy stworzyć mural. Porozumienie między Stowarzyszeniem Origo a Ośrodkiem Kultury w Sejnach daje dobre perspektywy na przyszłość. Dowiedzieliśmy się, że patrzymy w podobnym kierunku i możemy wspierać się oraz uzupełniać w naszych działaniach – zapowiada Justyna Kuligowska ze Stowarzyszenia Origo.