Pomiń menu

Wyższy poziom współpracy

Wyższy poziom współpracy

W Biedrusku dzięki wysiłkom mieszkańców i mieszkanek, wspieranych przez radnych z ich miejscowości, rada gminy opracowała projekt uchwały o inicjatywie lokalnej.

Biedrusko, gmina Suchy Las (wielkopolskie) / 2017

Potrzebę wprowadzenia uchwały dostrzegli członkowie i członkinie Stowarzyszenia Zamek, które już od zeszłego roku ożywia działalność miejscowego Domu Osiedlowego. Stowarzyszenie przeprowadziło diagnozę społeczną, pytając mieszkańców i mieszkanki o ich pomysły na działania w Domu.

Jednym z naszych celów jest zmiana metody zarządzania obiektem z niezwykle sformalizowanej i nieprzychylnej osobom organizującym spotkania do otwartej na inicjatywy – mówi Magdalena Przystałowska ze Stowarzyszenia.

Podczas Kawiarenek Obywatelskich mieszkanki i mieszkańcy dowiedzieli się, że wprowadzenie w gminie uchwały o inicjatywie lokalnej ułatwiłoby im realizację działań wspólnie z władzami. Pomysł wprowadzenia uchwały zyskał poparcie miejscowych radnych, a dzięki dalszym staraniom Stowarzyszenia otrzymał pozytywną rekomendację całej (!) Komisji Społecznej Rady Gminy Suchy Las. W efekcie rada gminy opracowała projekt uchwały. Współpraca społeczności i władz weszła na wyższy poziom, a Dom Osiedlowy w Biedrusku już niedługo szerzej otworzy drzwi na pomysły mieszkańców i mieszkanek.