Pomiń menu

O Akcji

masz glos _ logotyp _ bez tla-01Czym jest akcja Masz Głos?

W ramach akcji Masz Głos wspieramy mieszkańców i mieszkanki z całej Polski w działaniu na rzecz najbliższego otoczenia, we współpracy z władzami lokalnymi. Przypominamy, że mieszkańcy mają prawo decydować o tym, co dzieje się wokół nich, bo samorząd to nie tylko władze, lecz wszyscy mieszkańcy i mieszkanki. Od 2002 roku udział w akcji wzięło ponad 1700 grup, organizacji i instytucji z ponad 850 gmin w całej Polsce.

Jak przebiega akcja?

Mieszkanki i mieszkańcy, którzy postanawiają ulepszyć fragment swojego otoczenia rejestrują się na www.maszglos.pl i biorą udział w szkoleniu inauguracyjnym. Angażują do współpracy większe grono mieszkańców i mieszkanek oraz władze lokalne. Przeprowadzają diagnozę lokalną i organizują spotkania, podczas których planują przyszłe działania. Przez cały rok korzystają ze wsparcia koordynatorów i koordynatorek oraz ekspertów i ekspertek akcji. Zamawiają publikacje edukacyjne i promocyjne. Podczas kolejnych szkoleń i spotkań regionalnych oraz ogólnopolskich spotykają się z innymi uczestnikami i uczestniczkami akcji z całej Polski. Wszyscy mają szanse na zdobycie nagrody Super Samorząd!

Przykłady działań uczestników z poprzednich lat przeczytaj w dziale Uczestnicy w akcji.

Kto i jak może wziąć udział w akcji?

 • Zapraszamy wszystkich mieszkańców i mieszkanki – grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, uniwersytety trzeciego wieku, rady młodzieżowe, biblioteki, szkoły, lokalne gazety i portale informacyjne.
 • Aby wziąć udział w akcji należy zarejestrować się na maszglos.pl
 • Udział w akcji jest bezpłatny
 • Formularz rejestracyjny do nowej edycji akcji otwarty będzie od 29 sierpnia do 30 września

Co oferujemy w ramach akcji?

 • Bieżące wsparcie doświadczonego zespołu akcji, np. w planowaniu i realizacji działań.
 • Dostęp do wiedzy: porady eksperckie, darmowe publikacje, udział w szkoleniach (np. o angażowaniu mieszkańców do działania lub prowadzeniu diagnozy lokalnej)
 • Wymianę doświadczeń z uczestnikami akcji z całej Polski
 • Wzmocnienie pozycji i budowanie prestiżu w środowisku lokalnym, w relacjach z mieszkańcami i władzami oraz w kontaktach z mediami
 • Bezpłatne materiały edukacyjne i promocyjne
 • Szansę na zdobycie mikrograntu
 • Szansę na zdobycie nagrody Super Samorząd i przyjazd na uroczystą galę w Warszawie

Organizator: Fundacja im. Stefana Batorego

Partnerzy w roku 2016: Fundacja Aktywności Lokalnej, Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Stowarzyszenie Homo Faber, Stowarzyszenie POLITES

Zobacz, czym jest akcja:

Film animowany do pobrania (kliknij TUTAJ)

Posłuchaj o akcji:

Spot 30 sekundowy do pobrania

Spot 15 sekundowy do pobrania

 

Dołącz do akcji