Pomiń menu

Urząd na Piątkę 2012

Większości z nas wizyta w urzędzie kojarzy się z długą kolejką, wypełnianiem skomplikowanych druków i ze zmęczeniem. Nie musi tak być! Urzędy mogą być dostosowane do potrzeb mieszkańców: otwarte dłużej, wyposażone w podjazdy dla wózków i przewijak dla dzieci, a urzędnicy mogą chętnie udzielać pomocy. Sprawdź jak działa twój urząd i spraw, by stał się wygodny!
Dołącz do akcji Masz Głos, Masz Wybór
Do działania zapraszamy organizacje pozarządowe, grupy mieszkańców, szkoły, biblioteki, domy kultury oraz lokalne media we współpracy z władzami samorządowymi i urzędnikami.
Waszym zadaniem będzie sprawdzenie, jak działa Urząd Gminy i doradzenie urzędnikom co zrobić, aby dostosować go do potrzeb mieszkańców. Termin realizacji zadania to 30 listopada 2012 roku.
Żeby dowiedzieć się, co warto zmienić w urzędzie, należy najpierw opisać obecną sytuację. W zebraniu informacji pomoże wam Karta Pytań która składa się z 4 części. Część pierwsza, obowiązkowa zawiera 6 pytań, które – naszym zdaniem – dotyczą niezbędnego minimum, jeśli chodzi o dostosowanie urzędu do potrzeb mieszkańców. O zebranie odpowiedzi na te pytania i zaznaczenie odpowiedzi (tak/nie) w formularzu prosimy wszystkich uczestników. Pozwoli nam to stworzyć ranking urzędów i wytypować te działające na piątkę. Z pozostałych trzech części tematycznych (budynek urzędu i otoczenie; obsługa w budynku urzędu; obsługa internetowa) możecie dowolnie wybrać interesujące was obszary. Odpowiedzi na pytania z części tematycznych nie będą zaznaczane w formularzu.
Zebrane wnioski trzeba będzie przedstawić kompetentnym urzędnikom i przekonać ich do wprowadzenia zmian.

Pełny scenariusz zadania
 
 

Członkowie grupy

Ta grupa jest prywatna. Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem i złożyć podanie o członkostwo aby dołączyć.