Pomiń menu

Wspólna przestrzeń 2013

Nie chodzisz na spacer do parku, bo czujesz się tam mało bezpiecznie, a do siedzenia są tylko niewygodne ławki w pełnym słońcu. W Twojej miejscowości brakuje miejsca spotkań mieszkańców, a wszystkie miejskie place są betonowymi parkingami. Plac zabaw jest już wysłużony i tylko dla najmłodszych. Nie korzystasz z pobliskiego boiska, bo można tam grać tylko w piłkę nożną. Nie czekaj, weź sprawy w swoje ręce – razem z sąsiadami zdecyduj, jak ma wyglądać Twoja okolica! Nie wierzysz? To naprawdę jest możliwe. Udowodnili to uczestnicy ubiegłorocznego Masz Głosu, którzy wspólnie z mieszkańcami oraz przedstawicielami samorządu odmieniają ponad 20 miejsc w różnych zakątkach kraju.
Dla kogo?
Dla mieszkańców miast, wsi i miasteczek, którzy chcieliby zadbać, zmienić konkretne miejsce.
 
 

Co się wydarzy?
 
Chociaż działań jest sporo, nie pozostawimy Cię samego. Pokażemy Wam jak zaangażować sąsiadów, znajomych i nieznajomych, by wspólnie z władzami stworzyć nową lepszą przestrzeń – spełniającą oczekiwania każdego – od dziecka do seniora. Całe zadanie podzieliliśmy na proste etapy i zweryfikowaliśmy ich skuteczność. Zaczniesz od sprawdzenia w urzędzie, czy interesujący Cię teren rzeczywiście jest publiczny. Następnie nawiążesz współpracę z osobami zainteresowanymi wybraną przestrzenią – mieszkańcami, władzą lokalną, urzędnikami. Potem stworzysz grupę która będzie wspólnie pracować nad najlepszą dla wszystkich koncepcją zagospodarowania wybranego miejsca. Dzięki temu doprowadzicie do zmiany i razem będziecie świętować sukces!
Co oferujemy?
 

współpracę z doświadczoną organizacją – Pracownią Zrównoważonego Rozwoju, która od 2007 roku pomaga budować nowoczesne i aktywne społeczności, uczy dialogu oraz dobrego rządzenia w samorządach, a także partycypacyjnie tworzy przyjazne przestrzenie publiczne
kontakt mailowy, telefoniczny, a nawet wizytę u Was,
porady eksperta,
materiały pomocnicze oraz wzory niezbędnych pism,
materiały promocyjne (m.in. afisze, długopisy), które będziecie mogli wykorzystać podczas realizacji zadania,
szansę na przeszkolenie i możliwość otrzymania mikrograntu na drobne wydatki,
oficjalne wsparcie akcji Masz Głos, Masz Wybór – z nami działa się łatwiej!

 Tutaj znajdziesz scenariusz zadania “krok po kroku”
Zarejestruj się już dziś i dołącz się do akcji
Jeśli masz już konto, zaloguj się i wybierz zadanie
Kontakt do koordynatorki:

Członkowie grupy

Ta grupa jest prywatna. Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem i złożyć podanie o członkostwo aby dołączyć.