Pomiń menu

Szkolenie w Olsztynie

Szkolenie w Olsztynie

Informacje o szkoleniu:

Data rozpoczęcia: 14 września 2019, godz. 10:00Data zakończenia: 14 września 2019, godz. 16:00Adres: Olsztyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych ul. Tarasa Szewczenki 1, OlsztynEdycja: 2019/2020Województwo: warmińsko-mazurskie

Szkolenie składa się z dwóch części:

  • moduł 1: Jak zacząć działać lokalnie? Jak może pomóc Ci w tym akcja Masz Głos?

W części 1. omówimy, jak w ogóle zacząć działać lokalnie, w jaki sposób zabrać się do tego – przećwiczymy pierwsze kroki budowania wsparcia dla swoich pomysłów, określania potencjału najbliższego otoczenia. Przedstawimy też, jakie wsparcie zaangażowanym lokalnie daje udział w akcji Masz Głos.

Moduł 1. rozpoczyna się o 10.00

  • moduł 2: Od potrzeby do działania!

W części 2. nauczymy robienia lokalnej diagnozy potrzeb, kreatywnego wymyślania pomysłów na działania w oparciu o metodę Design Thinking. Uczestnicy poznają też narzędzia, jakie mogą wykorzystać w swoich lokalnych akcjach (np. inicjatywa lokalna, obywatelska inicjatywa uchwałodawcza)

Moduł 2. rozpoczyna się o 12.00

Szkolenie prowadzi Agnieszka Maszkowska – wiceprezeska Fundacji SocLab, socjolożka. Specjalizuje się w tematyce konsultacji społecznych i budżetu partycypacyjnego. Prowadzi szkolenia dla organizacji pozarządowych, administracji samorządowej i rządowej, seniorów i młodzieży z zakresu partycypacji. Autorka i redaktorka publikacji dotyczących konsultacji, partycypacji obywatelskiej i współpracy międzysektorowej. Absolwentka Szkoły Liderów i Programu MENEDŻEROWIE NGO PROMENGO.

Aby wziąć udział w szkoleniu, wypełnij formularz zgłoszeniowy

Podstawowe zasady udziału w szkoleniu:

  • udział jest bezpłatny, zapewniamy bezpłatne materiały edukacyjne;
  • liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń;
  • wypełnienie formularza zgłoszeniowego (kliknij w zielony obszar powyżej) jest równoznaczne z zadeklarowaniem obecności na spotkaniu.