Pomiń menu

Uczestnicy o akcji

Zapytaliśmy uczestników i uczestniczki akcji Masz Głos, co daje im udział w tym przedsięwzięciu, jakiego rodzaju wsparcie otrzymują, jaki sens ma dla nich lokalna aktywność.

Katarzyna Kwiatkowska, Inicjatywa „Bielsko-Biała – miasto przyjazne zwierzętom”: „Udział w akcji Masz Głos uświadomił mi, że możemy jeszcze bardziej decydować o tym, co nas dotyczy bezpośrednio”

Ewa Zgadzaj-Martyniuk, Stowarzyszenie Regionu Kluczborskiego „Kobietom – Mammograf”: „My nie politykujemy, tylko robimy coś dla siebie, dla swojego podwórka i Wy też zróbcie to z nami.”

Barbara Łasińska, Stowarzyszenie Razem dla Konarzewa: „Dlaczego warto wziąć udział w Akcji Masz Głos? Tutaj można spotkać, poznać, współpracować z grupą wspaniałych ludzi i z całej Polski, powymieniać doświadczenia, porozmawiać o problemach, trudnościach, które napotykamy na co dzień”

Magdalena Markowicz, Młodzieżowa Rada Gminy Lichnowy: „W akcji Masz Głos przede wszystkim jest fajne to, że można wybierać, czym konkretnie chcielibyśmy się zająć. Mogliśmy pokazać, że młodzież też potrafi działać i warto na nią spojrzeć.”

Paweł Pawłowski, Fundacja Lepsze Niepołomice: „Warto uczestniczyć w spotkaniach Masz Głos, warto spotykać ludzi, którzy mają pasję, którzy robią bardzo fajne rzeczy. Warto się tym inspirować i przenosić na własne podwórko.”

Teresa Rysztak, Postomińskie Stowarzyszenie „Razem Lepiej”: „Czujemy się silniejsi w tej akcji, mamy pomoc ze strony naszych koordynatorów, ale też i mamy w sobie taką moc, która pozwala nam właśnie poczuć dumę z tego, że mamy głos, że idziemy do władzy gminnej i rozmawiamy jak partnerzy.”

Alicja Rymszewicz, Forum Sołtysów „Gromada”: „Akcja Masz Głos daje nam przede wszystkim dostęp do specjalistycznej i merytorycznej wiedzy. Coś, z czym generalnie trudno byłoby sobie jakoś tam poradzić w tym naszym małym lokalnym środowisku, za pomocą specjalistów jest w miarę szybko rozwiązywane.”