Pomiń menu

Aktywni Obywatele Powiatu Piaseczyńskiego

Chcemy zaktywizować mieszkańców powiatu piaseczyńskiego w zakresie pozytywnego uczestnictwa w lokalnym życiu publicznym (poza okresami przedwyborczymi).
Obecnie grupa liczy 5 członków, przy akcjach współpracujemy z grupą kilkudziesięciu wolontariuszy.
Dotychczas zorganizowaliśmy 2 kampanie profrekwencyjne (ulotki, plakaty, komunikacja z mieszkańcami przez FB i mailowo, spotkania) przed wyborami w roku 2019 i 2023 zakończone dwoma spotkaniami podsumowującymi akcje, w spotkaniach wzięli udział przedstawiciele samorządu oraz posłowie wybrani z naszego powiatu do rad gminy, powiatu, sejmiku, sejmu i senatu.
Naszym sukcesem jest tworzenie sieci wolontariuszy, wysoka frekwencja wyborcza i zwycięstwo sił demokratycznych w naszym powiecie.
Chcielibyśmy utrzymać sprawnie działającą sieć aktywnym obywateli/wolontariuszy, którzy będą się POZYTYWNIE angażować w sprawy lokalne także poza okresami przedwyborczymi (regularna komunikacja mailowa, aktywny profil na FB, lokalni koordynatorzy w każdej gminie), docelowo chcielibyśmy przy wsparciu gminy stworzyć Centrum Aktywności Obywatelskiej w Piasecznie.