Pomiń menu

Czarna Perła

GrupaCzarna Perła to Pola, Tajga, Alfa, Bruno i Tytus – Czarne Teriery, które towarzyszą  w działaniach, są po szkoleniach PT i BH; łagodne, przyjacielskie, dobrze czują się w towarzystwie człowieka. Prowadzą razem z nimi zajęcia dla dzieci i młodzieży mające na celu kształcenie umiejętności właściwego postępowania i zachowania się w stosunku do własnego i obcego psa. Wprowadzają dzieci w zagadnienia opieki nad czworonogami, komunikacji z nimi i bezpieczeństwa w bezpośrednim kontakcie. Badania pokazują, że najczęściej na pogryzienia narażone są dzieci, a największa ilość tragedii wynikających z pogryzień dzieci, wiąże się z psami mieszkającymi razem z nimi. Profilaktyka pogryzień w czasie prowadzonych zajęć to przede wszystkim kształtowanie prawidłowych nawyków w stosunku do psa. Dzieci otrzymują podstawową wiedzę z obszaru bezpiecznego kontaktu z psem, dzięki temu w przyszłości będą mniej narażone na atak i pogryzienie, a także staną się lepszymi i bardziej odpowiedzialnymi opiekunami zwierząt.

Z  psami uczestniczą w festynach, imprezach charytatywnych itp. Spotkania z czworonogami uatrakcyjniają wykorzystując wykonane przez nas zabawy terenowe, m.in. maksi jenga, maksi kółko i krzyżyk, tor przeszkód, szczudła, zapewniamy wiele ciekawych zabaw wykorzystując zakupione z ubiegłorocznego grantu akcesoria (tunel, piłki).

W ramach tegorocznej akcji Masz Głos chcą przeprowadzić na terenie gminy Sobótka zajęcia edukacyjne z udziałem psów dla młodzieży – mieszkanek MOW w Sobótce lub/oraz dzieci z przedszkola/szkoły w gminie Sobótka.