Pomiń menu

Fundacja Rozwoju Młodzieży Idea

Fundacja Rozwoju Młodzieży Idea działa od czerwca 2022 roku. Jej celem jest wspieranie dzieci i młodzieży na wielu poziomach rozwoju.

Fundacja prowadzi zajęcia integracyjne, warsztaty oraz spotkania dyskusyjne. Fundację tworzą osoby z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Cele fundacji realizowane są przez członków zarządu oraz wolontariuszy, którzy od początku jej istnienia aktywnie wspierają prowadzone działania.

Osoby zaangażowane w działalność fundacji posiadają wiedzę psychologiczną i pedagogiczną. Dysponują również uprawnieniami do prowadzenia arteterapii, terapii ręki, treningu umiejętności społecznych, Treningu Zastępowania Agresji (TZA) oraz animacji dzieci i młodzieży. Ważną częścią działań fundacji są także wolontariusze, którzy angażują się w realizację jej celów.

Od początku swojej działalności fundacja zrealizowała szereg projektów skierowanych do dzieci i młodzieży. Pierwszym z nich były działania integracyjne przeprowadzone w sierpniu 2022 roku dla dzieci i młodzieży ukraińskiej oraz polskiej. Następnie fundacja zrealizowała projekt profilaktyczny na terenie Mińska Mazowieckiego.

W 2023 roku ponownie skoncentrowała się na działaniach integracyjnych, realizując dwa całoroczne projekty dedykowane dzieciom i młodzieży. Dodatkowo w tym samym roku zrealizowano projekt skoncentrowany na rozwoju organizacji.

W 2024 roku zrealizowano szereg działań o charakterze międzypokoleniowym, w ramach których dzieci, młodzież oraz osoby starsze wspólnie uczestniczyły w aktywnościach rozwijających kompetencje społeczne, empatię i współdziałanie. W grudniu fundacja zorganizowała także wydarzenie Dzień Wolontariusza w Mińsku Mazowieckim – spotkanie będące okazją do podziękowania osobom zaangażowanym w działania społeczne i promocji idei wolontariatu.

W 2025 roku kontynuujemy działania międzypokoleniowe, koncentrując się na wspomaganiu osób starszych w codziennym funkcjonowaniu, m.in. poprzez pomoc w zakupach.

Dodatkowo, od marca 2025 roku wspieramy niewidomą studentkę historii na Uniwersytecie Warszawskim poprzez nagrywanie materiałów dydaktycznych do odsłuchiwania i nauki.

W 2025 roku fundacja wzięła również udział w projekcie Polskiej Akcji Humanitarnej „W pełnym wymiarze”, przeprowadzając warsztaty dla uczniów szkół podstawowych w Mińsku Mazowieckim.