Pomiń menu

Gosia ze Słonecznej

Nasze cele to:
– poprawa warunków życia mieszkańców wsi Jurowce
– stworzenie infrastruktury sprzyjającej integracji wielopokoleniowej
– dbałość o wspólne tereny zielone
– inicjowanie i koordynacja projektów realizowanych na terenie wsi
– poszerzenie oferty oferowanych działań kulturalnych w świetlicy wiejskiej
– podejmowanie działań umożliwiających pozyskiwanie środków zewnętrznych
– aktywizacja i integracja zarówno rdzennych mieszkańców, jak i nowo zamieszkałych
– dotarcie i wykorzystanie potencjału osobowego jaki wnoszą mieszkańcy wsi

Inicjuję przedsięwzięcia w pojedynkę, działam jako lider lokalny, angażując zainteresowane osoby na kolejnych etapach poszczególnych projektów.

Nasze największe sukcesy to wygrane dwie edycje Budżetu Obywatelskiego w Gminie Wasilków:
– Edycja 2022 projekt sołecki : „Strażacki plac zabaw w Jurowcach”- budowa tematycznego placu zabaw w sąsiedztwie remizy w Jurowcach
– Edycja 2024 projekt sołecki : Strażackie palenisko na ognisko – nowoczesna pergola z huśtawkami w Jurowcach”
– Organizacja dwóch festynów rodzinnych w Jurowcach 2022 i 2023, w trakcie przygotowań kolejny, planowany w czerwcu 2024.

Poprzez swoje działania stałam się częścią społeczności lokalnej, zdobyłam zaufanie mieszkańców, kojarzę się z aktywnością i szeroko pojętym działaniem, rozpoczęłam współpracę z MOAK, współpracuję z OSP w Jurowcach, jestem w ciągłym kontakcie z Urzędem Miejskim w Wasilkowie, administruję fanpage Jurowce Gmina Wasilków skupiający 700 członków – dzięki czemu mam platformę komunikacji z mieszkańcami.

Chcemy stworzyć sąsiedzki ogród społeczny na terenie zielonym sąsiadującym bezpośrednio z placem zabaw w Jurowcach. Wieś zamieszkują wyłącznie właściciele domów jednorodzinnych, do których przynależą zwykle piękne ogrody, które wymagają prac porządkowych. Chcemy, aby projekt zachęcił mieszkańców do podzielenia się swoimi roślinami przy okazji porządkowania posesji, przyjścia i posadzenia ich w dedykowanym miejscu razem z innymi mieszkańcami/sąsiadami, Nasz wspólny sąsiedzki ogród kwiatowy w okresie rozkwitu ma za zadanie upiększać naszą wieś, dawać dobry przykład na inicjatywy oddolne, integrujące mieszkańców i cieszyć wszystkich korzystających z infrastruktury placu zabaw.